کمیسر سابق کمیسیون اقتصاد و کشاورزی روستایی اتحادیه آفریقا

0

رودا پیس توموسیمی(Rhoda Peace Tumusiime)

تا ژانویه سال 2017، خانم رودا پیس توموسیمی(Rhoda Peace Tumusiime) کمیسر کمیسیون اقتصاد و کشاورزی روستایی در  اتحادیه آفریقا (AUC) بود. وی پیش از بدست گرفتن این پست، مقام های مختلفی در دولت جمهوری اوگاندا، و مقاماتی در کمیسر برنامه ریزی کشاورزی و کمیساریای امور زنان و توسعه داشت.
 دارای مدرک لیسانس در اقتصاد کشاورزی، دارای مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد، برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی و دیپلم در زنان و توسعه است. در طول حرفه خود، بخاط رهبری وقهرمانی در زمینه توانمندسازی زنان، ریشه کن کردن فقر، توسعه کشاورزی، برنامه ریزی استراتژیک و ایجاد مشارکت شناخته شده است.

وی همچنین کمیسر اتحادیه آفریقا، بخش های مختلف وزرایی از جمله مدیریت محصولات زراعی، دامداری، شیلات، جنگلداری، زمین، آب، محیط زیست، تغییرات آب و هوایی، خدمات آب و هوایی، کاهش ریسک در برابر بحران تا توسعه روستایی بوده . پایه و اساس برنامه وی امنیت غذایی و تغذیه بوده است.

در سایر مناطق برای تأمین امنیت و پشتیبانی از کشورهای عضو AU با سایر نهادها و مؤسسات توسعه همکاری در آفریقا همکاری نزدیکی داشته است. تلاش های وی در چارچوب برنامه جامع کشاورزی آفریقا (CAADP) و دیگر برنامه های پرچم دار AU نتایج بیشتری را به همراه داشته است.
علاوه بر این ، هماهنگ کننده مذاکرات جهانی در مورد تغییرات آب و هوا و تدوین استراتژی تغییر اقلیم در سراسر قاره افریقا بوده ، همچنین هدایت آفریقا در زمینه کاهش خطر در برابر بحران، مطابق با چهارچوب جهانی اقدام Hyogo برای اقدام 2005-2015 را برعهده داشت.
به واسطه تخصص و تجربه و پایبندی به تعهدات مقام های مهمی در سازمانهای منطقه ای و بین المللی داشته، از جمله عضویت در هیئت مشورتی سطح عالی UNISDR، هیئت مشورتی Expo 2015 ، تغذیه سیاره، انرژی برای زندگی، هیئت مدیره مرکز بین المللی توسعه کود (IFDC)، رئیس شورای حکومتی مکانیسم تأمین مالی کودهای آفریقایی (AFFM)، رئیس صندوق زندگی زنده برای توسعه دام در آفریقا، عضو جهانی پانل تغذیه، و غیره به وی اختصاص یافت.

او همچنان به اتحادیه آفریقا و کشورهای عضو آن خدمت می کند.

 

منبع: اتحادیه آفریقا
مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلیباتری سازگار با محیط زیست که از وانیل تغذیه می کند
مقاله بعدیپرورش صدف خوراکی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید