۱۶ هزار متر از سواحل خزر آزاد شد

0
از مجموع ۲۲ هزار متر سواحل دریای خزر در مازندران که در تصرف نهاد‌های دولتی بود ۱۶ هزار متر بعد از دستور رئیس جمهور آزاد شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسینی پور استاندار مازندران گفت: سواحل آزاد شده که در مناطق شهری قرار دارند در اختیار شهرداری و سواحل خارج از بافت شهری در اختیار بخشداری‌ها برای زیباسازی قرار گرفته اند.
او افزود: بخشی از سواحل آزادنشده در اختیار نهاد‌های نظامی و مقداری نیز در اختیار بخش خصوصی است که با نهاد‌های دولتی در حال رایزنی و با بخش خصوصی هم در حال پیگیری حقوقی هستیم.
رئیس جمهور دهم بهمن ماه در سفر به گیلان دستور داده بود مطابق قانون برنامه چهارم توسعه دستگاه‌های دولتی تا ۲۰ روز حریم ۶۰ متری دریا را که در تصرف دارند آزاد کنند و از آن روز تاکنون مجتمع رفاهی و تفریحی بهزیستی، بانک کشاورزی و مخابرات در بابلسر، هتل باران و مجتمع مسکونی نگین در ایزدشهر، دو مجتمع رفاهی ارتش در نوشهر و نکا، مجتمع وزارت فرهنگ و ارشاد در چاکسر محمودآباد، گل شمال چالوس و مجتمع اقامتی و تفریحی شهرداری اصفهان در عباس آباد از حریم ۶۰ متری ساحل عقب نشینی کرده اند.
به گفته استاندار مازندران با هیچ ارگان و دستگاهی در خصوص عقب نشینی از ساحل تعارف نداریم و بزودی گزارش دقیقی از عملکرد دولت در آزادسازی حریم دریا با مستندات تصویری به مردم ارائه خواهد شد.
حسینی پور گفت: هیچ منطقه‌ای در حریم ۶۰ متری ساحل دریای خزر حتی به اندازه یک وجب نیز در تصرف نهاد‌های دولتی باقی نخواهد ماند.
او افزود: بعد از آزادسازی سواحل از هفته دیگر به سراغ جنگل خواران و کوه خواران خواهیم رفت و به همه کسانی که عرصه‌های طبیعی جنگلی و کوهستانی را تصرف کرده اند هشدار می‌دهم خودشان این عرصه‌ها را آزاد و اعیانی‌ها را جمع آوری کنند وگرنه قانون با حکم تخریب به سراغ آنان خواهد آمد.
مقاله قبلیلزوم جرم‌انگاری فروش آفتکش‌ها در فضای مجازی
مقاله بعدیضرر مردم درپی ذخیره سازی میوه شب عید

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید