خرید تضمینی ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از باغداران

0
سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: ۵۸ هزار تن سیب صنعتی به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌شد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سعید امید در خصوص پرداخت آخرین وضعیت مطالبات خرید تضمینی سیب درختی درجه سه در کشور افزود: در مجموع مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از ۶ استان کشور خریداری شده است.
سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهارداشت: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و در اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی در ۴ مهرماه سال جاری، خرید تضمینی سیب‌درختی درجه سه (صنعتی) توسط سازمان تعاون روستایی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، فارس و اصفهان آغاز و تا پایان مهرماه ادامه یافت.
وی با اشاره به استقبال تولیدکنندگان و باغداران برای خرید تضمینی سیب‌درختی درجه سه توسط تعاون روستایی، گفت: براساس درخواست اعضای کارگروه ۶ استان و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، مهلت خرید تضمینی سیب‌درختی درجه ۳ تا تاریخ ۱۰ آبان ماه تمدید شد.
به گفته امید، با توجه به روند افزایش تحویل سیب به مراکز خرید در استان‌های مذکور، برای بار دوم درخواست تمدید زمان خرید تا تاریخ ۲۰ آبان برای استان کهگیلویه و بویراحمد و تا تاریخ ۱۵ آبان برای استان اصفهان تمدید شد.

تسویه باقیمانده طلب باغداران استان آذربایجان غربی تا پایان هفته

سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این که مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌شد، خاطرنشان کرد: این میزان خرید در سطح ۶ استان و ۲۲ شهرستان و ۴۴ مراکز خرید انجام شده است.
امید تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۶۷۳ میلیارد ریال از مطالبات باغداران پرداخت و طلب پنج استان کشور کلا تسویه شده و مبلغ هفت میلیارد ریال باقیمانده طلب استان آذربایجان غربی بوده که تا پایان همین هفته پرداخت و تسویه خواهد شد.
مقاله قبلیتغذیه سالم؛ راه نجات از آلودگی هوا
مقاله بعدیفقدان مدیریت، نمکی بر زخم خشکسالی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید