گیاهان آپارتمانی مفید برای از بین بردن امواج مضر

0
مزرعه سبز: برخی از وسایل الکترونیکی موجود در خانه از خود امواجی ساطع می‌کنند که برای بدن مضر است. برای به حداقل رساندن اثرات این امواج الکترومغناطیسی، می‌توان خانه خود را با گیاهانی پر کرد که بتوانند این امواج را جذب کنند یا از بین ببرند.
نگهداری از گیاهانی که اشعه‌های مضر را از بین می‌برند، می‌تواند به شما انرژی بیش‌تری ببخشد و میزان استرس شما را کاهش دهد.
علاوه‌بر این‌، این گیاهان خانه شما را زیباتر می‌کنند و هوای خانه را نیز تمیز نگه می‌دارند. در ادامه به چند مورد از این گیاهان اشاره شده است:
1-کاکتوس: کاکتوس طبق مطالعه‌ای که توسط ناسا انجام شده است، به‌عنوان یک جاذب کارآمد و قوی برای جذب امواج رادیواکتیو شناخته می‌شود. این گیاه به‌خصوص برای جذب اشعه‌هایی که توسط رایانه‌ها تولید می‌شود، بسیار مفید است. گیاه کاکتوس همچنین می‌تواند پرتوهایی را که ممکن است از برج‌های تلفن همراه در نزدیکی شما ایجاد شوند، جذب کند.
2-سانسوریا: سانسوریا یا گل ماری، گیاه دیگری است که هنگام جذب اشعه رایانه بسیار موثر عمل می‌کند. قراردادن این گیاه در نزدیکی رایانه یا مودم می‌تواند راهی عالی برای سالم نگه‌داشتن هوای اتاق شما باشد. گیاه سانسوریا همچنین با تبدیل دی‌اکسیدکربن به اکسیژن، باعث می‌شود از هوای پاک‌تر و ریه‌های شفاف‌تر و قوی‌تری بهره‌مند شوید.
این گیاه زیبا از شما و خانواده‌تان در برابر اثرات مضر امواج الکترومغناطیسی محافظت می‌کند. گیاه ماری در دسته گیاهان مناسب برای آپارتمان و محیط‌های کم نور قرار می‌گیرد و بهترین رشد آن در محیط‌هایی با نور غیرمستقیم است.
3-گیاه گندمی: گیاه گندمی یا عنکبوتی از نظر ظاهری شبیه گیاه ماری است، اما برگ‌هایش به‌جای سفت و محکم‌بودن، لکه‌دار است و تمایل دارند به‌جای آن‌که مستقیم و رو به بالا رشد کنند، مانند آبشار به اطراف سرازیر شوند. گیاه عنکبوتی نه‌تنها آلودگی را جذب و خانه را از گازهای مضر پاک می‌کند، بلکه برای جذب اشعه‌های مضر دستگاه‌های الکترونیکی نیز بسیار مفید است.
4-برگ بتل: گیاه برگ بتل یک گیاه زیبا و ساده برای هر اتاقی به‌شمار می‌رود. این گیاه در کنار ظاهر زیبا، توانایی بالایی در جذب امواج الکترومغناطیسی دارد. از آن‌جایی که برگ بتل، دفع‌کننده هیدروکسیل و سوپراکسید است، می‌توان از آن برای از بین‌بردن رادیواکتیو در هوای خانه استفاده کرد. این گیاه علاوه‌بر این‌که گازهای مضر را از بین می‌برد، هوای خانه یا محل کار شما را تمیز و شفاف می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر نفس بکشید. اگر می‌خواهید از معجزه این گیاه در محافظت شما در برابر اشعه‌های مضر بهره‌مند شوید، کافی است آن را در نزدیکی دستگاه‌های الکترونیکی خود که بیش‌ترین تابش را دارند، قرار دهید.
5-سنگ لوتوس: گل سنگ لوتوس یا ساکولنت از نظر ظاهری شبیه کاکتوس، اما از نظر بیولوژیکی کمی متفاوت است. این گیاه در جذب اشعه بسیار عالی است و با توجه به اندازه کوچکش، می‌توان به‌راحتی آن را در کنار تمام دستگاه‌های الکترونیکی قرار داد تا هم یک دکوری زیبا باشد و هم امواج مضر را از شما دور کند.
مقاله قبلیکربن، ترافیک و شخم‌زدن
مقاله بعدیمزایای کشت‌ عمودی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید