رونق بازار صنعت دامداری و شیر

0

درخواست معاون اول

بازار صنعت دامداری و شیر بدون، در خواست معاون اول در حالی مطرح می شود در که در دیدار معاون اول متولیان و ناظران اصلی تولید محصولات کشاورزی حضور نداشتن.
روز جمعه 25 شهریور، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور، ظاهرا به طور سرزده و در حالی که تنها وزیر صنعت، معدن، تجارت، وی را همراهی می‌کرد از میدان میوه و تره‌بار آزادی و همچنین شرکت شیرپاستوریزه پگاه بازدید به عمل آورد؛ که حداقل 15 رسانه دولتی و خصوصی آن را پوشش دادند.
این‌که معاون اول رئیس‌جمهور از دو مرکز صنایع‌تبدیلی و فرآوری شیر و لبنیات و همچنین عرضه محصولات کشاورزی و مواد پروتئینی بازدید و سرزده داشته و بخش‌های مختلف آن دو واحد را از نظر گذرانده، کار نیکویی است؛ اما پرسش این است که چرا متولی و ناظر اصلی بهره‌وری، تولید، فرآوری محصولات کشاورزی، دکتر ساداتی‌نژاد با وی همراه نبود.
چرا یک وزیر دیگر(دکتر امینی) از صنعت، معدن و تجارت که در کار بازرگانی است؛ وی را همراهی کرد. آیا این حرکت، شائبه نداشتن تفاهم وزیر جهادکشاورزی و معاون اول، یا شایعه این‌که وزیر پیشنهادی جهادکشاورزیِ مخبر، فرد دیگری بوده و ساداتی‌نژاد، وزیر پیشنهادی فرهاد رهبر بود را در دامن نمی‌زند؟!
بحث دیگر این که در چنین بازدیدهایی معمولا نمایندگان مجلس استان موردنظر، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و تنی چند از اعضاء کمیسیون دعوت می‌شوند؛ اما این دیدار جمع مرکبی از مسئولان ذی‌ربط را به همراه نداشت.
برخی دامداران که با فاصله 50-60 کیلومتری(نیم ساعتی) از شرکت صنایع شیر پگاه قرار داشتند. ضمن انتقاد از حضورنداشتن وزیرجهادکشاورزی در نخستین دیدار رسمی(گر چه سرزده) معاون اول از حوزه صنایع‌تبدیلی کشاورزی و شیر و لبنیات که در چند سال اخیر سابقه نداشته، تقاضا داشتند: معاون اول حتما و در اولین فرصت و با حضور تشکل‌های ذی‌ربط دامداران و وزیر جهادکشاورزی، وزیر صنعت معدن، وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی، وزیر اقتصاد دارایی، رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع‌طبیعی مجلس، مدیرعامل بانک کشاورزی و … از یک مجتمع گاوداری صنعتی و بخش‌های آن بازدیدِ غیر سرزده به عمل آورد تا گاوداران شاخص بتوانند معضلات تولید شیر و گوشت، قیمت تمام‌‌شده، مشکلات واردات یا تامین نهاده‌ها، نقدینگی و گذران امور جاری، نیازهای فرومانده دامپزشکی را مدیران ارشد تصمیم‌ساز حوزه کشاورزی در میان گذاشته تا نظریات و دفاعیات وزرای مربوطه را شنیده و دستورالعمل‌های مناسب را دریافت نمایند.

مقاله قبلیمسائل پس از تولید آبزیان رها شده است.
مقاله بعدیتولید آب شیرین کن در مناطق کویری

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید