اعضای جدید هیئت مدیره بانک 200 هزار میلیارد تومانی کشاورزی

0
به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی و با صدور احکامی از سوی وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس مجمع عمومی بانک‌ها‌ دهه اول آذر ماه امسال، سه عضو جدید هیئت مدیره بانک کشاورزی معرفی و مشغول به کار شدند.
مزرعه سبز: به یادمان باشد روزی روزگاری میلانی‌ها و رسول اف‌ها‌ بر این بانک مدیریت می‌کردند و آن را از یک صندوق به بانک رتبه اول کشور تبدیل کردند.
اعضای هیئت مدیره جدید هم نباید فراموش کنند که بر صندلی فتحعلی‌ها، یزدخواستی‌ها،‌ فرهنگی‌ها، براتی‌ها، نظری‌ها‌ و… (اعضای وقت هیئت مدیره‌ای که هدایت بانک را به احسن الحال انجام می‌دادند) تکیه می زنند.
در این احکام جدید، فریدون بهبهانی با سابقه ریاست و سرپرستی شعب استان‌های یزد و اصفهان و مدیریت وصول و مدیریت ادارات مرکزی که سال‌های نهایی قبل از بازنشستگی را می‌گذراند و البته به نظر می رسد اشراف کامل به مسائل و موضوعات و امور بانکی داشته باشد. عضویت هیئت مدیره را پذیرفته است.
محسن صفدری، عضو دیگر هیئت مدیره که سوابق ریاست شعب استان‌های قم، خوزستان و فارس و البته پیشینه مثبت سیاسی هم دارد و از حمایت سیاسی هم برخوردار است.
وهب متقی‌نیا، از مدیران بانکداری شرکتی بانک کشاورزی و اخیراً معاون اعتباری (سمت قبلی این معاونت در اختیار مسعود جلالیان از مدیران برجسته بانکی بود) سومین عضوی است که به سمت هیئت مدیره انتخاب شده است.
شنیده‌ها حاکی است وزیر جهاد کشاورزی درصدد بود مردانی از بانک سپه یا داخل وزارتخانه را به عنوان عضو هیئت مدیره به خاندوزی معرفی کند؛ اما سیب است و هزار چرخ و بهتر اینکه اعضای هیئت مدیره از مدیران عالی بانک کشاورزی انتخاب شدند که این جای تبریک دارد!
از طرفی انتظار می رود از توان داور ماهیکار، رئیس هیئت عامل، به عنوان سرمایه مدیریتی بانک بیشتر استفاده شود.
وزیر در احکام صادره برای اعضای هیئت مدیره ابراز امیدواری کرده است: «با همفکری و همدلی کارکنان کوشای بانک کشاورزی و همکاری با نهاد‌های تخصصی مرتبط، نیل به اهداف و برنامه‌های آن بانک و پیشرفت و تعالی همه جانبه مادی و معنوی کشور، حاصل شود.» البته این انتظار زمانی برآورده می شود که مدیران میانی برای پذیرفتن پست‌های ارشد، برنامه‌های حساب شده و عملیاتی قابل اجرا داشته باشند که ان‌شاءالله حتماً ارائه داده اند.
وزیر اقتصاد در این احکام بر اهتمام به عدالت محوری، انقلابی‌گری، مردم داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون مداری در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات تاکید کرده است.
خاطرنشان می‌سازد سرمایه بانک کشاورزی حدود 200000 میلیارد ریال است که برای تقویت ساختار ترازنامه و ارائه تسهیلات بیشتر نیاز به افزایش سرمایه حداقل 230000هزار میلیارد ریالی است که وزیر ساداتی‌نژاد از این امر استقبال کرده و قول پیگیری افزایش سرمایه بانک کشاورزی را داده است.
در نهایت امیدواری بچه‌های بانک در ستاد و صف و همه شعب از روستا گرفته تا شعبه مرکزی به این است که با کمک مدیران متخصص و کاردان بتوانند در بانک هم‌افزایی کنند. بانکی که توانسته طی 8 ماه و نیم امسال نزدیک به حدود 560 هزار بهره‌بردار را مشمول دریافت نزدیک به 730 هزار میلیارد ریال تسهیلات کند بتواند در این راستا گام‌های بیشتر و موثری بردارد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیغفلت از پایش محصولات کشاورزی و باغی
مقاله بعدیافزایش سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید