میکرو گرین چیست؟

0
شما این سبزیجات کوچک که همان میکرو سبزها هستند را دیده اید، و احتمالا در وعده های غذایی تان به عنوان چاشنی یا به عنوان سالاد استفاده کرده اید. اما میکروسبزها غیر از این که اندازه بسیار کوچک دارند، چگونه سبزیجاتی هستند؟
میکروسبزها نهال سبزیجات و گیاهان خوراکی هستند و در حال حاضر بسیار محبوبند، در هر کافه و رستورانی نیز موجود است. از دهه ‘80 تاکنون میکروسبزها در غذاهای بسیاری از آشپزها گنجانده شده اند.
امروزه گونه های متفاوتی که برای میکروگین ها استفاده می شود، تنوع زیادی یافته است، در ابتدا فقط از گیاه آرگولا، ریحان، چغندر، کلم پیچ و گیاه گشنیز برای میکروگرین استفاده می شد، اما امروزه این تعداد به بیش از 25 نوع رسیده است.

میکروگرین، یک مشت غذای بسته بندی شده

سرزندگی و ظرافت آنها از نظر جذابیت بصری، سبب شده است تا انتخابی بی درنگ و محبوب باشند. اما در این چیزهای بسیار کوچک مواد مغذی فراوانی متمرکز شده است.

مطالعات نشان داده است که میکروسبزها دارای مواد مغذی مانند ویتامین های C ، E و K ، لوتئین و بتاکاروتن هستند که میزان آن 40 برابربیشتر از برگهای بالغ همان گیاهان است.

مانند سایر نمونه های میکروگرین، سطح این عناصر غذایی در طیف وسیعی از میکروسبزها متفاوت است.
البته، قابل ذکر است که سبزیجات بالغ هرگز قابل جایگزینی نیستند، و فیبر مورد نیاز بدن شما را تأمین می کنند، اما میکروسبزها سایر خلاهای دیگر در رژیم غذایی شما را پر می کنند.

ریز سبزها طعم دهنده های منحصر به فرد

لازم نیست حتما موضوعی خیلی قانع کننده پیش بیاید تا شما آنها را بخورید. نگران نباشید میکروسبزها کاملا خوشمزه هستند. همانطور که مواد مغذی فراوانتری دارند، در طعم و مزه نیز جلوتر هستند و دارای پروفیل های پیچیده عطر و طعم می باشند. میکروسبزها تضاد بافتی مطلوبی ایجاد می کنند. چند تایی میکروسبز به غذایتان اضافه کنید، تا حد زیادی به تامین مواد مغذی بدنتان کمک می کند.
برای مثال تربچه بنفش را در نظر بگیرید. این میکروسبز ریز در کمتر از 6 روز آماده برداشت است و طعم آن درست مثل یک تربچه تند است!
خوب…چه جوری میکروسبزها را تهیه کنیم؟ میکروسبزها گران هستند، و براحتی پیدا نمی شوند.
یک بسته کوچک میکروسبزبسته به نوع آن، ممکن است تا 30 دلار قیمت داشته باشد. مطمئناً مقرون به صرفه ترین غذا در جهان نیست که آن را از فروشگاه محلی خود خریداری کنید.علاوه بر این، گرچه بسیار محبوب تر از گذشته هستند، ولی در همه جا موجود نیست.

خوشبختانه میکروسبزها به راحتی قابل پرورش هستند

رشد بیشتر میکروسبزها فقط حدود یک هفته یا حداکثر دو هفته طول می کشد، به این ترتیب همیشه ریز سبزها در دسترس شما خواهند بود. آنها در داخل خانه هم رشد می کنند، وقتی از آنها به خوبی مراقبت شود، در تمام طول سال در دسترس تان خواهند بود.
میکروسبزها هم به خاک و هم به نور خورشید احتیاج دارند، اما با داشتن دستگاه آبیاری Urban Cultivator ، شما فقط به بذر نیاز دارید.

پرورش میکروسبزها در دستگاه Urban Cultivator

با استفاده از دستگاه Urban Cultivator مجموعه وسیعی از ریز سبزها را در آشپزخانه خود پرورش دهید. تنظیم نور، آب و رطوبت، در این دستگاه به ور خودکار انجام می شود.
بیش از دوازده نوع میکروسبز از جمله کلم بروکلی، کلم پیچ، گندم و سایر موارد کمیاب تری مانند کوماتسونا، تربچه و گل آفتابگردان در دسترستان خواهد بود، فقط یک هفته طول می کشد تا محصول خود را برداشت کنید.

نحوه استفاده از میکروسبزها

میکرو سبزها علاوه بر این که تزئینات خوبی برای ظرف غذای شما هستند، استفاده از آنها در آب میوه ها، آسموتی ها و سالادها، بسیار عالی است.مقداری شاخه گل گندم یا کلم بروکلی به اسموتی صبحگاهی خود اضافه کنید تا روز خود را به خوبی آغاز کنید.یک سالاد خوش طعم، مقوی و رنگارنگ از برگهای چغندر، شاخه های نخود فرنگی و آروگولای جوان تهیه کنید.
این گیاهان بسیار قابل ستایش هستند. نگهداری راحت، لطافت و عطر و طعم و مواد مغذی بالا از ویژگیهای منحصر به فرد این گیاهان می باشد.

 

منبع: اوربن کالتیویتور
مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلیدام ابزاری قدرتمند
مقاله بعدیزیتون به روایت اسناد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید