سازمان‌هایی که هنوز از ساحل خزر دل نکنده‌اند

0
دانشگاه فردوسی مشهد در ساری و مجتمع رفاهی بانک مسکن در بابلسر هنوز ساحل تحت تصرف خود را آزاد نکرده اند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مقیمی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری در خصوص آخرین وضعیت آزادسازی حریم دریا گفت:بعد از دستور رئیس جمهور ۵ /۸ کیلومتر از حریم ساحلی در شهرستان‌های نور، میاندورود، ساری و نکا آزاد شده است.
به گفته او ۲۹ هزار و ۸۳۰ مترمربع از ساحل دریای خزر در محدوده تحت اختیار این اداره کل هنوز آزاد نشده است و دانشگاه فردوسی مشهد و مجتمع رفاهی بانک مسکن بابلسر از جمله نهاد‌هایی هستند که هنوز از ساحل عقب نشینی نکرده اند.
رئیس جمهور دهم بهمن از دستگاه‌های دولتی خواسته بود بدون استثناء مناطق ساحلی تصرف خود را تا مرز قانونی حداقل ۶۰ متر از ساحل آزاد کنند.
به گفته معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری ۲۰ کیلومتر از نوار ساحلی تحت اختیار نهاد‌هایی مانند بندر، پایانه نفتی، نیروگاه و اماکنی با قابلیت نظامی است که قابلیت آزادسازی ندارند، اما ۱۰ کیلومتر از نوار ساحلی در اختیار بخش‌های خصوصی و اماکن تفریحی است که مالکان آن‌ها برای اینکه حریم آن‌ها آزاد نشود به برخی مسئولان متوسل می‌شوند.
مقیمی می‌گوید: در نوار ساحلی محمودآباد و نور تصرفات زیادی توسط اشخاص حقیقی انجام و ۳۰ پرونده قضایی فقط در این دو شهرستان برای این افراد تشکیل شده است.
مقاله قبلیهدفگذاری تولید ۱۳۰ هزار تن میگو تا سال ۱۴۰۴
مقاله بعدیافزایش ۳۲ درصدی قیمت شیرخشک

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید