ضرورت تعیین سازوکار دقیق برای حذف ارز ترجیحی

0
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هنوز راهکار تازه‌ای در جهت بهبود شرایط اقتصادی کشور و جلوگیری از تورم ارائه نشده و اقدامی صورت نگرفته است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، صدیف بدری نائب رییس کمیسیون عمران مجلس خواستار برنامه‌ریزی دقیق و بدون آزمون و خطا درخصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شد و گفت: متاسفانه دولت تاکنون نتوانسته کمیسیون تلفیق را قانع کند که راهکار جایگزینی را برای ارز ترجیحی ارائه دهد تا کشور و اقتصاد دچار آسیب نشود.
بدری افزود: متاسفانه موضوع حذف ارز ترجیحی ماه‌ها در محافل اقتصادی کشور در حال بحث و بررسی است اما هنوز راهکاری در جهت بهبود شرایط اقتصادی کشور و جلوگیری از تورم ارائه نشده و اقدامی صورت نگرفته است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت پیش از حذف ارز ترجیحی، سیاست‌های حمایتی شفافی برای اقشار مختلف مردم در نظر گرفته است؟ عنوان کرد: در حال حاضر ساز و کاری درست که بتواند مسیر ارز ترجیحی را مشخص کرده و از تورم جلوگیری کند وجود ندارد و همه راه حل ها مقطعی است.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اعمال سیاست‌های حمایتی نباید شکاف‌های طبقاتی را بیشتر و بیشتر کند.
نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس افزود: امیدواریم تا زمان طرح لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، دولت ساز و کار درستی ارائه دهد زیرا این امر نیازمند کارشناسی‌های منطقی و دقیق است و باید از نظرات نخبگان اقتصادی و اجتماعی برای برون رفت از مشکلات احتمالی این تصمیم استفاده شود.
مقاله قبلیآشفتگی در بازار جوجه
مقاله بعدیتوافق تهران- کابل برای تهاتر کالا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید