هیات رئیسه مجلس جلوی استیضاح وزرا را گرفته است

2

 تا چند ماه آینده نیمی از کابینه دولت استیضاح می‌شوند

محمود زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه هیات رئیسه جلوی استیضاح وزرا را گرفته است، گفت: کار هیات رئیسه مجلس در جلوگیری از استیضاح وزرا، استقلال مجلس را زیر سوال می برد و این اقدام، غیر قانونی و برخلاف آیین نامه داخلی مجلس است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از شفقنا، جلال محمودزاده در خصوص طرح استیضاح وزرای اقتصادی دولت، گفت: اعضای کابینه دولت در ضعف عملکردی، از یکدیگر سبقت می گیرند و ما در مجلس استیضاح وزرای جهاد کشاورزی، رفاه و تامین اجتماعی، صمت و راه و شهرسازی را شروع کردیم اما هیات رئیسه همه را بایکوت کرد که غیر قانونی است.

با ادامه روند فعلی تا چند ماه آینده نیمی از کابینه دولت استیضاح می‌شوند

او ادامه داد: هیات رئیسه نمی تواند جلوی استیضاح وزرا را بگیرد و وقتی تعداد امضاها از ۱۰ نفر گذشت، استیضاح باید اعلام وصول شود؛ امروز اگر استیضاح صورت نگیرد چند ماه دیگر این کار باید انجام شود و با وضعیتی که شاهد هستیم، به نظر من بیشتر کابینه آقای رئیسی تا چند ماه آینده باید استیضاح شوند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعضی از وزرا دولت، پیشنهاد اعضای هیات رئیسه بودند که رأی آوردند؛ بنابراین الان مانع از استیضاح می شوند؛ اما هر نماینده‌ای که وزیر ضعیفی را به دولت تحمیل کرد، هم به آقای رئیسی و هم به مردم خیانت کرده است زیرا ما نیروهای توانمند بسیاری در کشور داریم که باید از آنها استفاده می‌شد؛ وزارتخانه جای آزمون و خطا نیست و کسانی که مدیریت بلد نیستند باید کنار بروند.

مشکلات اقتصادی کشور بیشتر ریشه مدیریتی دارد

محمودزاده در پایان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور بیشتر ریشه مدیریتی دارد، خاطرنشان کرد: کار هیات رئیسه مجلس در جلوگیری از استیضاح وزرا، استقلال مجلس را زیر سوال می‌برد و این اقدام، غیر قانونی و برخلاف آیین نامه داخلی مجلس است.
مقاله قبلیتولید نخستین پسته مقاوم با فناوری پلاسمای سرد
مقاله بعدیادامه ساخت پتروشیمی در میانکاله به صورت شبانه

2 نظرات

    • با سلام
      از نگاه و موضع گیری منطقی شما ممنون هستیم و هم عقیده با نظرات شما ما هم فکر می کنیم متاسفانه چنین است.
      خواهشمند است در این زمینه با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تحلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خودتان یا اینکه با نام مستعار و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید