ممنوعیت واردات مجوزی برای قاچاق میوه به کشور

0
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران می‌گوید: ممنوعیت واردات برخی میوه‌های که نمونه داخلی ندارد، راه را برای قاچاق این میوه‌ها به کشور باز کرده است.
به گزارش مزرعه سبز، آقای اسدالله کارگر گفت: به کشور‌های هم جوار مانند ترکیه، عراق، ارمنستان و روسیه صادرات میوه داریم. بیشترین بحثی که در خصوص میوه ها مطرح می شود، میوه های لوکس وارداتی است که حجم گسترده آن قاچاق بوده و به تازگی چهار قلم آن مجاز به واردات شده است.
سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفته بود فقط موز و آناناس مجوز واردات به کشور را دارد، که باید برای میوه‌های وارداتی قاچاقی که در بازار وجود دارد، تدبیری اندیشیده شود تا با تهاتر میوه‌های مازاد داخلی آن نوع میوه‌ها هم قانونی برای متقاضیانش در بازار موجود توزیع شود.

نباید میوه هایی که نمونه داخلی ندارند ممنوعیت واردات داشته باشد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران می گوید: معتقدیم نباید میوه هایی که نمونه داخلی ندارند ممنوعیت واردات داشته باشد. این روند منجر به تداوم قاچاق این میوه ها می شود. صدور مجوز واردات رسمی آن قاچاق در این حوزه را کاهش و نظارت بر این اقلام را بیشتر خواهد کرد.
طبق اعلام گمرک هیچ نوع میوه تازه به جز چهار قلم موز، انبه، نارگیل و آناناس اجازه ورود به کشور را ندارند.
رامبوتان، بلوبری، پوملو، پاپایا، رزبری، کیوانا، کامکوات، استار فروت و انواع و اقسام میوه‌های استوایی از جمله این میوه ها هستند که تولید داخل ندارند و به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران خریداران خود را دارد.
مقاله قبلیقیمت گندم در بازارهای جهانی رکود زد
مقاله بعدیگذر از کشاورزی سنتی تنها راه برون رفت از تنش‌های آبی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید