تذکر ۸۰ نماینده به وزیر جهاد کشاورزی

0

در تأمین نهاده های دامی برای دامداران و عشایر تسریع شود

متفکرآزاد، عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از خانه ملت، روح اله متفکرآزاد در نشست علنی عصر امروز (سه شنبه، ۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به همراه ۴۷ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درباره اینکه چرا با توجه به خشکسالی شدید در کشور به خصوص سمنان در خصوص استمهال و بخشودگی دیرکرد وام های کشاورزان اقدامی صورت نگرفته است.
همچنین وی به همراه ۴۷ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درباره لزوم تسریع در تأمین نهاده های دامی برای دامداران سنتی و تذکر دیگری به همراه ۲۲ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی درباره ضرورت ایجاد روشنایی کنارگذار دامغان و جلوگیری از وارد شدن خسارات مالی و جانی بیشتر در این محور و تذکری به همراه ۳۸ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درباره ضرورت توسعه و احداث مراکز تحقیقات کشاورزی با محوریت گیاهان دارویی در مناطق مستعد مثل دامغان و تذکری به همراه ۳۵ نماینده به وزیر نفت درباره ضرورت اصلاح قیمت گاز واحدهای صنعتی و تذکری به همراه ۷۱ نماینده دیگر به وزرای اقتصاد و کشاورزی درباره لزوم تسریع در استمهال وام های کشاورزان و دامداران در بانک های دولتی و خصوصی در استان هایی که خشکسالی شدید داشتند.
تذکر دیگری به همراه ۲۹ نفر از نمایندگان به وزرای راه و شهرسازی و کشور درباره لزوم رسیدگی فوری به وضعیت اسفبار کریدور شمال به جنوب دامغان-معلمان-جندق و تذکر دیگر این نماینده به همراه ۳۷ نماینده دیگر به رؤسای جمهور و وزرای اطلاعات، ارتباطات، دادگستری، علوم، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و کشور درباره ضرورت رسیدگی به وضعیت نامطلوب حجاب و عفاف در کشور.
تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر صنعت درباره لزوم تسریع صادرات سیب آذربایجان غربی و لزوم گشایش سایتی برای ثبت معادن و لزوم واگذاری سهمیه کامل آرد به روستاییان و عشایر محروم منطقه و تذکر دیگری به وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و کشور درباره لزوم صدور مجوز برق و آب برای دامداری های غیرمجازی که در طرح های شهری، دامداری های خود را به خارج از شهر و روستا انتقال داده اند و ضرورت تخصیص اعتبار از بودجه ملی کشور برای تکمیل فاضلاب شهری سلماس در سال ۱۴۰۱ و لزوم تخصیص بودجه و اعتبارات محرومیت زدایی برای آب رسانی به ۵۱ روستا در منطقه محروم بخش کوهسار و ضرورت واگذاری اعتبار از بخش طرح های شهر تنش زا در آب برای شهرستان سلماس.
تذکر منصور آرامی، احمد مرادی و محمد آشوری نمایندگان بندرعباس و احمد جباری نماینده بندرلنگه به وزرای ارتباطات، جهاد کشاورزی و کشور درباره لزوم تسریع در رسیدگی به وضعیت خسارت دیدگان سیل اخیر در شهرها و روستاهای هرمزگان.
تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزرای امور خارجه، علوم و میراث فرهنگی درباره لزوم پیگیری و دریافت غرامت جنگ با محکومیت کشور متخاصم و شروع کننده جنگ توسط سازمان بین المللی و ضرورت رعایت عدالت و اعمال کامل همسان سازی در هیأت علمی دانشگاه ارومیه و ضرورت جلوگیری از توسعه ساخت و ساز و اجرای طرح های هادی در حریم روستای تپه ماکو.
تذکر احمدحسین فلاحی نماینده همدان و ۳۹ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد درباره ضرورت به کارگیری مدیران بی حاشیه در دولت انقلابی.
تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و ۵۸ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درباره لزوم تسریع در تأمین نهاده های دامی برای دامداران و عشایر کشور.
تذکر سیدمسعود خاتمی نماینده گلپایگان و ۶۸ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درباره ضرورت انجام اقدامات لازم جهت کاهش قیمت نهاده های دامی.

مقاله قبلیجزئیات تهاتر کالایی ایران و برزیل
مقاله بعدیبازار میوه همچنان پر از تب و تاب گرانی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید