تعاون روستایی توان تامین میوه شب عید را ندارد

0

سیب و پرتقال شب عید کرمانی روی هوا

استاندار کرمان خطاب به دستگاه‌های اجرایی متولی بازار شب عید گفت: یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها ما در شرایط کنونی تامین میوه شب عید مردم است لذا دستگاه‌هایی که توان انجام کار ندارند، تعهد قبول نکنند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی وند در ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر نظارت جدی بر بازار کالاهای نوروز گفت: باید شبکه توزیع هدفمندتر شود و شبکه‌هایی که قرار است کار توزیع را انجام دهند به صورت فعال نیازمندی‌ها را اعلام کنند.

بازار شب عید مردم، شوخی بردار نیست

وی با تاکید بر اینکه بازار شب عید مردم، شوخی بردار نیست لذا باید سازکاری در استان تعریف شود اظهار داشت: دستگاه‌های متولی باید نهایت همکاری را با استان به صورت ویژه داشته باشند و سهمیه‌ای که برای میوه شب عید استان تعریف شده است توسط سازمان روستایی طبق قراردادی (تامین میوه پرتقال والنسیا) تعیین تکلیف شده و برای جنوب استان نیز باید پیگیری‌های لازم را انجام داده و قرارداد تنظیم شده را تا فردا به استانداری تحویل دهند.

انتقاد از عملکرد تعاونی روستایی

استاندار کرمان در ادامه با انتقاد از عملکرد تعاونی روستایی در خصوص تامین پرتقال شب عید گفت: در خصوص تعلل تعاون روستایی و عملکرد این سازمان برای تامین پرتقال شب عید استان، نامه‌ای اعتراضی به وزیر کشور و جهاد کشاورزی ارسال خواهد شد.
استاندار کرمان ادامه داد: سیب درختی مورد نیاز شب عید ذخیره شده است و مشکلی در این زمینه نداریم و از آنجایی که پرتقال والنسیا از جنوب استان به خصوص جیرفت تامین می‌شود لذا شرکت کشت و صنعت جنوب باید نهایت همکاری را با استان کرمان داشته باشد.وی خاطرنشان کرد: پیش قراردادها را آغاز کنید و از هفته آینده غرفه‌های میوه شب عید در استان کرمان برپا شود.

شبکه توزیع باید هدفمندتر شود

استاندار کرمان با تاکید بر نظارت جدی بر بازار کالاهای نوروز گفت: باید شبکه توزیع هدفمندتر شود و شبکه‌هایی که قرار است کار توزیع را انجام دهند به صورت فعال نیازمندی‌ها را اعلام کنند، لذا خواستار همکاری فرمانداران و تمامی دستگاه‌ها در راستای نظارت بر کالاها هستیم تا در ایام عید مردم به صورت محسوس گشت‌های نظارتی را مشاهده کنند.
زینی وند گفت: در بعضی مناطق بعضی کالاها نیاز به توزیع بیشتر دارد لذا بهتر است شبکه توزیع گسترده و به لحاظ جغرافیایی فراگیر باشد.
مقاله قبلیگرانی خوراک دام کمر دامداران را شکست
مقاله بعدیافت ۲۱ درصدی سطح یخچال‌های کشور طی یک دهه گذشته

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید