کاندیدای وزارت جهاد کشاورزی به ریاست تات رضایت داد

1
نام دکتر خیام نکویی که زمانی مشاور آیت‌الله رئیسی در آستان قدس رضوی بود، پس از تنفیذ حکم ریاست مجلس به رئیسی به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی مطرح بود؛ اما صبح روز یک شنبه در مراسمی خودمانی با حضور مدیرکل جدید دفتر وزارتی دکتر حایک و معاونین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج از دکتر کامبیز بازرگان خداحافظی شد تا دکتر خیام نکویی بر مسند معاونت وزیر و ریاست جلسه سازمان تات تکیه بزند.

از بیوتکنولوژی تا تات

خیام نکویی اصفهانی الاصل زمانی فعال نام‌آوری در پژوهشکده بیوتکنولوژی بود که مسئولیت آن را برعهده داشت؛ اما از آنجا که به اصطلاح، آبشان با مرحوم دکتر قره‌یاضی در یک جوی نمی‌رفت و جناح و باند و سیاست نیز روی کار آنها و موضوع تراریخته‌ها تاثیرگذار بود، عطای موسسه را به لقایش بخشید تا در تربیت مدرس، دانشگاهی که یک دوره وزیرساز (خلیلیان) بود، به استادی بپردازد که هنوز هم آن سمت را دارد.
وی در ایام حکومت احمدی‌نژاد در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری نیز معاونت بخشی از آن را عهده‌دار بود که پس از آن به آستان قدس رضوی نقل مکان کرد.

دو پادشاه در اقلیمی بگنجند

نقل است که به دلیل مطرح بودن نام خیام نکویی برای پست وزارت پس از اینکه قرعه کار به نام ساداتی‌نژاد افتاد، قرار همدلی پیش آمد و البته در دو ماه گذشته همواره نام خیام نکویی و پورهمت رئیس سابق سازمان تحقیقات به عنوان سکاندار این سمت مطرح بود که بلاخره حکم به نام نکویی صادر شد.
نقل است که دکتر کامبیز بازرگان هم در ابتدای وزارت ساداتی‌نژاد به وزیر گفته بود این حق شماست که تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید من منتظرم و بالاخره دیروز دکتر بازرگان به موطن اصلی خود موسسه تحقیقات خاک و آب برگشت.

مقاله قبلی«گرینی باکس»، دستگاه تولید سبزی در خانه، رستوران و…
مقاله بعدیسازه‌های گلخانه ای با ارتفاع بلند در آیفارم1400

1 نظر

  1. سلام در مثل مناقشه نیست، مثل گاو هفت من شیر ده را حتما شنیده اید. آقای خیام نکویی در برابر جناب اژه ای ثابت کرد همان گاو هفت من شیرده است. او با ادعای دروغین خود در برابر پرسش جناب اژه ای فرمود که علت این که زیتونهای کاشته شده در 20 هزار هکتار از اراضی کشور در طرح طوبی که به باردهی نرسیده اند، با دست باکفایت جناب خیام نکویی از طریق فینگرپرینتینگ مشخص شده است که نر هستند. حال آنکه یک باغدار بی سواد هم می داند که زیتون درختی تک پایه است و نمی تواند دو پایه نر و ماده داشته باشد. ایشان با این ادعای کذب سایر خدمات آموزشی و پژوهشی خود را هم زیر سوال برد. بنابر این صلاحیت معاونت ریاست جمهور و رییس سازمان تات را ندارد. کسی که در مقابل هشتاد میلیون بیننده و در محضر رییس قوه قضاییه و از همه مهمتر در محضر خدا به راحتی و بدون لکنت زبان دروغ می گوید سزاوار تکیه بر بالاترین مقام پژوهشی کشور در زمینه کشاورزی را به طور قطع و یقین ندارد. از آقای رییسی میخواهیم کابینه خود را از دروغگویان پاکسازی کند.

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید