کشاورزی عمودی پاسخی برای همه مشکلات بشرنیست.

0
در روز دوم کنگره جهانی کشاورزی عمودی، سخنرانان برروی موضوعات مختلف مربوط به کشاورزی عمودی تمرکز کردند. این روز با سه سخنرانی در مورد فرصت های بازار در این صنعت، توسط یان کاکس از شرکت نوآوران انگلستان، کریستین زیمرمن-لوئسل، رئیس انجمن کشاورزی عمودی و هنری گوردون اسمیت، بنیانگذار و مدیرعامل Agritecture ، آغاز شد.

چالش ها و فرصت ها

هنگامی که مردم در مورد کشاورزی عمودی صحبت می کنند، اغلب فقط بر محصول تمرکز می کنند نظیر صرفه جویی در مصرف آب در مقایسه با کشاورزی سنتی، تأمین غذای سالم، تازه، سالم و محلی، و غیره.
با این حال، برای بدست آوردن تصویری کامل، بررسی نکات منفی احتمالی نیز مهم است. یان، در سخنرانی خود، در مورد این نکات بحث کرد. وی از قیمت بالای املاک و مستغلات در اماکن شهری به عنوان یکی از موانع بالقوه کشاورزی عمودی نام برد. وی گفت منتقدان می گویند كه مزارع عمودی انرژی زیادی را مصرف می کند.
یان اظهار داشت که کشاورزی عمودی مدل های مختلفی دارد و لزوما همه آنها نیازی به انرژی نورانی ندارند.
البته تامین انرژی پایدار در یک مزرعه عمودی موفقیت مهمی محسوب می شود. در ضمن نمی توان همه محصولات را در مزارع عمودی کشت کرد- بیشتر گیاهان و سبزیجات مزارع عمودی، برگ دار هستند و سریع رشد می کنند، قیمت بالایی دارند و به نور زیادی نیز نیاز ندارند.
به گفته یان،” باید در مزارع عمودی بیشتر میوه، سبزیجات، همچنین میوه های بوته ای تولید کرد.” وی افزود:”خوشبختانه فرصتهای زیادی در کشاورزی عمودی وجود دارد- مانند نوآوری در حسگرها، اتوماسیون و محصولات جدید “.

کشاورزی عمودی: بخشی از این راه حل

کریستین زیمرمن-لوسل نمایی کلی از فعالیت انجمن کشاورزی عمودی ارائه داد. وی در سخنرانی خود بر لزوم سازگاری بیشتر محیط زیست با کشاورزی اشاره کرد و افزود، برای دستیابی به سطحی بالاتر، “همکاری علم و صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است“.
کریستین معتقد است، با رسیدن بشر به مرزهای سیاره ای، این موضوع اهمیت ویژه ای پیدا می کند. و چون زمین کمیاب و گران است، کشاورزی عمودی، به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند. وی گفت: “این بخشی از راه حل خواهد بود”.

شهرهای مقاوم

هنری گوردون اسمیت، آخرین سخنران جلسه صبح بود که در مورد شهر آینده صحبت کرد که به گفته وی، برنامه ریزی ها باید داده محور باشد. وی گفت که در گذشته، حتی یک منطقه متراکم شهری مانند منهتن نیز دارای کشاورزی محلی بوده است.
در طول تاریخ نیز شهرها همیشه به منابع لازم برای پیشرفت خود نیاز داشتند. در مقطعی از تاریخ اخیر، با تمرکز به شهرنشینی انبوه، این مسئله نیز تغییر کرد. ” در حال حاضر یکی از نکات منفی این نوع شهرنشینی این است که شهرها مقاومت کمتری دارند“. هنری انتاریو را مثال می زند – که در گذشته صادر کننده مواد غذایی بوده اما با توسعه شهرنشینی کنترل نشده در تورنتو، این منطقه به واردکننده خالص مواد غذایی تبدیل شد و مقاومت آن از بین رفت.

انتخاب بهترین فناوری و محصولات

جلسه دیگر آن روز بر انتخاب محصولات مناسب و فن آوری برای مزارع عمودی متمرکز بود، که شامل دیدگاههای جیمز لوید جونز، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت غذایی جونز، دیوید روزنبرگ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت AeroFarms ؛ دیوید فارقوهر، مدیرعامل راهکارهای رشد هوشمند؛ و مایک زلکیند، بنیانگذار و مدیر عامل مزرعه 80 هکتاری، بود.
جیمز پیشینه ای در زمینه دارایی و انرژی های تجدیدپذیر دارد- که هردوی اینها مربوط به بخش کشاورزی عمودی است، اما نه به عنوان کشاورزی. با این حال، جیمز یکی از بزرگترین مزرعه های عمودی در جهان را اداره می کند- این در حالی است که هنری گوردون-اسمیت نیز برجسته است، او جزو آن دسته افرادی است که بدون داشتن سابقه کشاورزی وارد این صنعت شده اند.
جیمز عقیده دارد که برای پیوستن به تیم باید به دنبال استعداد گشت و به همین خاطر بیشتر از استعدادهای محلی و انگلیسی استفاده می کند. وی تأكید كرد: ” برای ساختن یك برند قوی، جذب استعدادهای قوی با نگرشی مناسب بسیارمهم است“.
البته رشد شرکت غذایی جونز به اینجا ختم نمی شود. وی در پایان سخنرانی اش نیز برنامه های آینده خود را تشریح کرد: تا پایان سال 2021، در انگلیس دو مزرعه جدید با مساحت 30000 متر مربع ساخته می شود. علاوه بر این، این شرکت به جستجوی استعدادها ادامه خواهد داد و در سه ماهه اول سال 2021، برنامه ریزی برای راه اندازی یک برند تجاری خرده فروشی جدید را شروع خواهند کرد.
“ادغام عمودی کلیدی است”
سخنران بعدی دیوید روزنبرگ بود که شرکت خود AeroFarms و نحوه کار آن را معرفی کرد. آنها که از سال 2004 در این تجارت بودند، تاکنون ده مزرعه عمودی احداث کرده اند و در حال ساخت یک مزرعه هستند که دو برابر بزرگترین مزرعه در جهان است.
دیوید با این تأکید سخنرانی خود را آغاز کرد که برای همه مزارع، جا وجود دارد. دیوید معتقد است: ” کشاورزی عمودی مانند یک شوت از راه دور می باشد که پاسخگوی همه نیازهای بشر نیست. برای برخی از محصولات و بعضی از نقاط جهان، مزرعه های آزاد یا گلخانه ای، گزینه بهتری هستند و برای سایر مکانها و محصولات، کشاورزی عمودی گزینه مناسب تری می باشد. زمانیکه این گزینه ها بیشتر و بیشتر شود، هزینه های سرمایه و هزینه های عملیاتی برای کشاورزی عمودی کاهش می یابد.
دیوید متذکر می شود، وقتی نوبت به انتخاب محصولات جدید می رسد، آنچه که در یک مزرعه کوچک عملیاتی شده است لزوماً قابل بکارگیری در یک مزرعه بزرگ نیست. به همین دلیل در AeroFarms هنگام تصمیم گیری این سه مرحله را طی می کنند:
 تحقیق و توسعه: در زمینه دانش گیاه شناسی برای بهبود کیفیت و عملکرد گیاه مطالعه می شود.
 آزمایش: نحوه پرورش مکانیکی گیاهان را با یک سیستم رشد مناسب بهبود می بخشند.
 تجاری سازی: مشکلات کشاورزی را از طریق همکاری با سایر رهبران این صنعت حل می کنند.
دقت بفرمایید که این سه فقط درمورد محصولات کشاورزی صدق نمی کند- این روش کار در انتخاب هر فناوری مناسبی نیز مهم و کارآمد است.
دیوید می گوید: “ما افتخار می کنیم که خود را درگیر چرخه اتوماسیون نکردیم. اگر کسی تله موش بهتری داشته باشد، ما از آن استفاده خواهیم کرد. این یک تجارت سخت است و برای اینکه واقعاً در آن مهارت داشته باشید، ادغام عمودی کلیدی است.
وی همچنین بر اهمیت بهداشت در این صنعت تأکید کرد و گفت: بد نیست گوشه گوشه مزارعمان را با دقت بررسی کنیم. من امیدوارم که ما در این مورد و فرآیندهای مربوط به ایمنی مواد غذایی کوشا باشیم. به هر حال، ما در اینجا در مورد زندگی مردم صحبت می کنیم. و دیوید نیز مانند جیمز، اخباری در مورد برنامه های آینده این شرکت داشت.
آنها در حال حاضر به عنوان بخشی از سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری توسط دفتر سرمایه گذاری ابوظبی، در حال ساخت بزرگترین مزرعه عمودی سرپوشیده تحقیق و توسعه جهان می باشند. قرار است فاز 1 این پروژه در اواخر نیمه اول 2021 به بهره برداری برسد.

3-E و 5-D

دیوید فارقوهر، نفر بعدی بود، وی در مورد چگونگی انجام کارها در کشاورزی عمودی اسکاتلندی، شرکت راه حلهای رشد هوشمند(IGS= Intelligent Growth Solutions) صحبت کرد.
وی می گیود: “IGS را یك كشاورز تاسیس کرد، به همین دلیل ما به كامل كردن چرخه تولید محصول توجه زیادی داریم. روش کاراین است که یک زمین باز سنتی را می گیرند، آن را به قطعات تقسیم می کنند و قطعات را بصورت برج روی هم قرار می دهند.
البته، هنگامیکه فن آوری ها به یکدیگراضافه شده و ترکیب شوند، همه چیز کمی پیچیده تر می گردد. در IGSما آنرا محیط کامل کشاورزی می نامیم.
آنها محصولاتی را که 100٪ IOT دارد، می کارند و از محاسبات ابری در یک شبکه هوشمند که در اصل برای انرژی روشنایی آن است استفاده می کنند، اما از آن می توان برای سایر حلقه های زنجیره ای، از جمله مرحله خرده فروشی نیز استفاده کرد. سپس دیوید برای اینکه فلسفه پشت این فناوری را به اشتراک بگذارد، ادامه داد: اول از همه اهداف 3-E وجود دارد: تولید با کیفیت عالی، رقابت اقتصادی و سازگار با محیط زیست. برای دستیابی به این استانداردهای بالا، IGS از روش 5-D استفاده می کند.
تقلید از شرایط آب و هوای واقعی جنبه مهمی از نحوه کار آنها در IGS است، و آنها آب و هوا را سه بعد (3-D) می دانند: خورشید ، باد و باران وجود دارد. البته ، دیوید توضیح می دهد، هر یک از اینها دارای متغیرهای مختلفی هستند (هر کدام بین هشت تا ده) و هر یک از این متغیرها مقادیر تقریباً بی نهایت دارند.
به عنوان مثال نور را در نظر بگیرید، که تقریباً دارای بی نهایت طیف رنگی می باشد. دیوید می گوید مجموعه رنگهایی که در نور وجود دارد واقعا خیره کننده است. زمان نیز عامل مهمی است، که همان بعد چهارم در معادله 5-D است. در IGS، آنها آنچه محصول در هر مرحله از چرخه زندگی خود به آن نیاز دارد را به ان می دهند، از شرایط تاریک و مرطوب در مرحله جوانه زنی گرفته، تا محیط سبکتر بعدی در چرخه عمر محصول.
 سرانجام، بعد فضا وجود دارد: هر قفسه در یک برج IGS آب و هوای خاص خود را دارا است- دمای بین هردو مورد از این اقلیم ها، کاملاً متفاوت است حتی اگر فقط 30 سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. به این ترتیب، آنها می توانند محصولات متنوعی را در یک برج واحد پرورش دهند. ” ما تلاش می کنیم تا هر آنچه را که پرورش می دهیم، به نمونه طبیعی اش نزدیک باشد.
” به کشاورزاهمیت دهید نه دکتر”
مایک زلکیند ، از مزارع 80 هکتاری- کمتر برروی فناوری تمرکز کرد و کانون توجهش بیشتر بر مصرف کننده قرار داشت: آنها چه میخواهند؟ همانطور که مایک تأکید کرد، مصرف کنندگان بدنبال سلامتی و تغذیه، عطر و طعم و طراوت، محصولات با رشد پایدار و اعتماد و شفافیت هستند.
آنچه که در بازار محصولات تازه ارائه می دهند، همه چیز در مورد قیمت است- این همان چیزی است که مایک آن را “ذهنیت 10 سنت کمتر ” می نامد. مسابقه ای به سمت باخت پیش می رود. زیرا تولید کنندگان اعتقادی ندارند که محصولشان 10 سنت بیشتر می ارزد. کل این گروه تجاری شده است، اما تولید نباید تجاری باشد.
مایک معتقد است که کشاورزی عمودی می تواند شکاف مورد نظر مصرف کننده را پر کند و پس این مسابقه باید در جهت باخت به پایان برسد.
برای این کار، مهم است که کشاورزان عمودی نحوه تجارت را یادبگیرند. مایک استدلال می کند، یکی از راه های کمک به پیشرفت صنعت، ایجاد مشارکت واقعی و همکاری بدون منیت است. به همین خاطر، از سالها پیش ما به دنبال شرکایی بودیم که مایل به بازی با آن قوانین باشند، بنابراین با Priva و Ocado Infresite Acres را ایجاد کردیم.
علاوه بر مشارکت، داده ها نقش مهمی در کشاورزی عمودی دارند- هم از نظر علم گیاه و هم پیش بینی تقاضای مشتری.
در مزرعه 80 هکتاری، آنها الگوهای ماشینی را یاد می گیرند تا بتوانند خرید مشتریانشان را زیر نظر داشته و تقاضاهای آینده را پیش بینی کنند.
همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، روندی را که آنها می خواهند تغییر دهند، افزایش هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی و کاهش هزینه های غذا است.
مایک می گوید: “پدربزرگ و مادربزرگ شما بیشتر برای غذا و کمتر برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کردندالان این روند معکوس شده است – مواردی مانند COVID-19 بر ضرورت تمرکز بیشتر بر مراقبت های پیشگیرانه از طریق تغذیه سالم تأکید می کند، نه مانند گذشته. همانطور که مایک می گوید: “به کشاورز بها دهید، نه به دکتر“.
منبع: هارتی دیلی
خلاصه ای از نتایج کنگره جهانی کشاورزی که با همت شرکت زنیت گلوبال از تاریخ 22 تا 24 سپتامبر 2020 بصورت آنلاین برگزار شد.
نویسنده: جان یعقوب مكس
مترجم: معصومه صالحی وزیری
 
مقاله قبلیاز ربنا تا مرغ سحر
مقاله بعدیچگونه یک زنجیره تأمین پایدار ایجاد کنیم؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید