که اسب سواری پیشکش‌ات

0
مزرعه سبز: وزیر ساداتی‌نژاد از نخستین روزهای جلوس بر صندلی صدارت وزارت جهاد کشاورزی ایده‌ها و آرزوهای جالبی مطرح می‌کرد. آرزوهایی که امروز حکایت «که اسب سواری پیشکش‌ات» را تداعی می‌کند.
وزیر در دو ـ سه ماه اول مدیریت وزارتخانه، در هر موقعیتی که امکان طرح ایده‌هایش را داشت؛ از جمله در نشست همدلی با رسانه‌های تخصصی اعلام کرد که به دنبال اقتدار وزارتخانه و رتبه اولی در هیات دولت است.

در نبود همراهی پرسنل وزارتخانه!

انتظاری که به حق است و تحقق آن می‌توانست دلگرمی و همراهی 70 و چند هزار پرسنل، کارشناس، مدیر، مشاور، معاون و… را به همراه داشته باشد و موجبات بلندتر شدن و بیشتر دیده شدن وزارت جهاد کشاورزی را در هیات دولت، مجلس و کل کشور فراهم نماید.
اما به مرور و روی کار آوردن مدیران و معاونان بیرون از سازمان بی‌توجه به توان اشراف، اقتدار و شناخت آنها، از کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی نه تنها بحث صندلی بزرگ‌تر وزارتخانه در هیات دولت و شاگرد اولی آن در مجموعه یاران رئیسی کمرنگ شد که با اتفاقات حاصله و تغییرات مدیریتی اخیر و جدید، موضع‌گیری کمیسیون کشاورزی مجلس در مقابل عملکرد ساداتی‌نژاد، ورود دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور، نهادهای نظارتی و… دیگر حتی ساداتی‌نژاد هم از اقتدار و صندلی‌های بلندتر وزارتخانه در هیات دولت، مجلس و جامعه سخن نمی‌گوید.

راه رسیدن به اقتدار وزارتخانه

به نظر می رسد مروری بر توانمندی مدیران درون مجموعه و بررسی ظرفیت ها و شایسته سالاری مدیران وزارتی و البته اعتماد به آنها مجدداً تعامل بین مدیریت ارشد و بدنه را ایجاد کرده و مسیر به ارتقای جایگاه وزارتخانه منجر شود.
مقاله قبلیکرمان زیر چتری از ریزگردها
مقاله بعدیتورم لجام‌گسیخته و بی‌انگیزگی مردم در خرید

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید