استیضاح ۵۰ درصد کابینه سیزدهم طی ۲ سال آینده

2

وزیر صمت در اولویت مجلس

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: اگر استیضاح وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی به حد نصاب برسد، هیئت رئیسه موظف است این طرح ها را اعلام وصول کند و به کمیسیون تخصصی ارجاع دهد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، جلال محمودزاده با اشاره به الزامات ترمیم کابینه دولت سیزدهم گفت: کابینه دولت سیزدهم در ابتدای فعالیت خود مشکلات زیادی داشته است.
وی تصریح کرد: نظر به شرایط حاکم، بیش از ۵۰ درصد دولت سیزدهم در طول یک الی دو سال آینده استیضاح خواهند شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه استیضاح وزرایی همچون صمت و جهاد کشاورزی در دستور کار مجلس قرار خواهند گرفت، تاکید کرد: افزایش قیمت خودرو از اصلی ترین محورهای استیضاح وزیر صمت است چراکه کیفیت خودروهای ایرانی به شدت کاهش پیدا کرده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به مباحث مربوط به معادن نیز تاکید کرد: ما شاهد استفاده از منابع معدنی آنهم به صورت خام هستیم و این منابع ارزش افزوده ای برای کشور ندارد.
این نماینده مجلس با اشاره به واردات خودروهای سنگین برای اصلاح ناوگان حمل و نقل کشور، گفت: متاسفانه در این بخش هم مشکلات زیادی داریم و ناوگان موجود فرسوده است. در حالی که قرار بود وزارت صمت برای حل این موضوع اقدام جدی داشته باشد که نهایتا هم چیزی مشاهده نشد.
محمودزاده تصریح کرد: همچنین برای استفاده از ظرفیت بهینه از معادن ما مشکلات جدی داریم.
وی همچنین درباره بحث استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه کالاهای اساسی در کشور بیان کرد: این موضوع هم مربوط به فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی است و متاسفانه قیمت مواد اولیه از شروع به کار دولت چندین برابر شده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: با این حال وزارت صمت این توانایی را نداشته که قیمت کالاها را متعادل کند و به خاطر همین هم بسیاری از صنایع کشور، نظیر صنایع تبدیلی و صنعتی به تعطیلی کشانده شده اند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر هیات رئیسه مجلس جلوی استیضاح وزیر صمت و جهاد کشاورزی را بگیرد، تخلف کرده است، بیان کرد: اگر این استیضاح ها به حد نصاب رسید، هیئت رئیسه موظف است این طرح ها را اعلام وصول کند و به کمیسیون تخصصی ارجاع دهد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: احتمال استیضاح وزیر صمت زیاد است و طراحان به دنبال بررسی آن در کمیسیون تخصصی مجلس هستند تا این استیضاح به سرعت به صحن علنی برگشته و به جریان بیفتد.
مقاله قبلینام پیروز برای توله یوز تایید نشده است
مقاله بعدیوضعیت قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی خرداد

2 نظرات

 1. خانه از پای بست ویرانه است…
  ضرب‌المثل‌های ایرانی گویای درد تاریخی از گذشته تا آینده این سرزمین است.

  • امین عزیز
   سلام
   طی ماه های گذشته اخبار زیادی در ارتباط با ستیضاح وزرا در کشور عنوان شد، ولی تا کنون اقدام عملی انجام نشده است، امیدواریم تصمیم گیری ها به بهبود شرایط منجر شود.
   خواهشمندیم نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید