باغات شناسنامه‌دار در اولویت پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون

0
باغات شناسنامه‌دار در اولویت پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون
باغات شناسنامه‌دار در اولویت پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در سال زراعی ۱۴۰۲_۱4۰۳ قرار می‌گیرند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی، امروز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز سال زراعی ۱۴۰۳_۱۴۰۲ بابیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: با توجه به سیاست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی که الزاما باغات برای هدفمند شدن یارانه ها و حمایت های دولتی باید شناسنامه دار شوند، پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی نیز بر اساس این سیاست به باغات اختصاص می یابد.

بیشتر بخوانید: سالانه به ۵۲ هزار دستگاه تراکتور جدید نیاز داریم

کریم ذوالفقاری با حمایت از این سیاست افزود: پرداخت تسهیلات یارانه دار به باغات شناسنامه دار، اقدام درستی است و ما از آن حمایت می کنیم.

توزیع ۲۰۰ فروند پهپاد کشاورزی

وی توسعه فناوری های نوین و نیازهای فناورانه را از اولویت‌های این مرکز در سال زراعی جدید عنوان و تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۲۰۰ فروند پهپاد کشاورزی در این بخش توزیع شده است.
ذوالفقاری ادامه داد: از این میزان، ۱۲۰ فروند پهپاد فقط در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها به بخش کشاورزی ورود پیدا کرده است و همکاری و تعامل خوبی میان این مرکز، معاونت امور زراعت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) وجود دارد.
 به گفته وی، استفاده عمومی پهپادهای کشاورزی بیشتر برای مبارزه با آفات است.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی با بیان این که بخشی از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی برای خرید پهپاد اختصاص می یابد، اذعان داشت: ۸۰ درصد قیمت پهپاد، تسهیلات یارانه دار پرداخت می کنیم و ۲۰ مابقی سهم خریدار است.
مطلب قبلیقیمت انواع مرغ در ۴ مهر ۱۴۰۲
مطلب بعدیمنوی لاکچری مدارس آقازاده‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید