آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45265

جزئیات تازه از افزایش تعطیلی آخر هفته

بانک‌ها مشمول تعطیلی پنج‌شنبه می‌شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد. بانک‌ها مشمول تعطیلی پنج‌شنبه می‌شوند.

بانک‌ها مشمول تعطیلی پنج‌شنبه می‌شوند

به گزارش اخبار سبز کشاورزی، یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت تصویب قانون افزایش تعطیلات آخر هفته، بانک‌ها نیز مشمول این قانون می‌شوند.

علی بابایی کارنامی، کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که «آیا لایحه اصلاح ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری در صورت تصویب در مجلس، شامل بانک‌ها نیز می‌شود؟»، اظهار کرد: دستگاه‌هایی که مشمول قانون خدمات کشوری و همچنین ماده ۲۹ برنامه ششم هستند، مشمول این لایحه می‌شوند و با توجه به اینکه بانک‌ها از قانون خدمات کشوری پیروی می‌کنند، در صورت تصویب لایحه مذکور در مجلس، بانک‌ها نیز در روزهای پنج‌شنبه تعطیل خواهند بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره «انتقادات در خصوص تعیین روز پنج‌شنبه به عنوان  دومین روز تعطیل پایان هفته و ایجاد فاصله میان اقتصاد کشور با دنیا» اظهار کرد: این حرف به نوعی درست است و به همین دلیل نیز پیشتر در کمیسیون اجتماعی روز شنبه به عنوان دومین روز تعطیل پیشنهاد شده بود. طبیعی است که با تعطیلی پنج‌شنبه با عدم سرویس‌دهی دستگاه‌های دولتی روی بخش‌ خصوصی اثرات منفی خواهد گذاشت، اما ان شاءالله این تاثیرات با رضایتمندی که ایجاد می‌شود، جبران می‌شود.

دستگاه‌های مندرج در قانون خدمات کشوری عبارتند از: کلیه وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، مؤسسات یا  نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌های دولتی و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است، از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی.

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای