آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44432

در ماه اسفند، یارانه‌بگیران دو یارانه مختلف دریافت خواهند کرد

همه واریزی‌های دولت در اسفندماه ۱۴۰۲

در ماه اسفند و در آستانه نوروز ۱۴۰۳ اقشار مختلف جامعه به ویژه دهک‌های کم درآمد باید منتظر واریزی‌های مختلف از سوی دولت باشند.

همه واریزی‌های دولت در اسفندماه ۱۴۰۲

به گزارش اخبار سبز کشاورزی، اکثر ایرانیان در ماه پایانی سال ۱۴۰۲ حداقل سه دریافتی از سوی دولت خواهند داشت. این در حالی است که اگر برخی احتمالات تحقق یابد ممکن است تعداد واریزی‌های دولت برای مردم در ماه اسفند به بیش از انگشتان یک دست برسد.

واریز ۲۲۰ هزار تومان اعتبار کالابرگ الکترونیک

در ماه اسفند، یارانه‌بگیران دو یارانه مختلف دریافت خواهند کرد. بین روز‌های ۱۸ تا ۲۰ اسفند، ۲۲۰ هزار تومان اعتبار کالابرگ الکترونیک به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های یک تا هفت جامعه واریز خواهد شد.

این یارانه در قالب طرح فجرانه که دولت به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از آن رونمایی کرد به یارانه‌بگیران اختصاص داده شده و بر اساس آن مشمولان می‌توانند بر اساس اعتبار کالابرگ خود از میان ۱۱ قلم کالای اساسی خریداری کنند.

یارانه دوم که در ماه اسفند واریز می‌شود یارانه نقدی است. بر اساس زمان‌بندی جدید که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تومانی خانوار دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی سایر خانوار‌های مشمول در سی‌ام هر ماه واریز می‌شود.

سود سهام عدالت

با توجه به ۲۹ روزه بودن ماه اسفند، احتمالاً یارانه در روز‌های پایانی اسفند، سود سهام عدالت نیز به حساب دارندگان برگه‌های سهام عدالت واریز خواهد شد. سال گذشته میزان سودی که در مرحله دوم برای دارندگان سهام عدالت واریز شد حدود ۱۷ درصد نسبت به سود مرحله نخست افزایش پیدا کرد که اگر روال سال جاری نیز همین باشد، سود دریافتی مرحله دوم حداقل ۱۰۰ هزار تومان نسبت به سود مرحله نخست بیشتر خواهد بود.

۲۳ آذر امسال در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت، دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی، یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کردند.

عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان نیز واریز خواهد شد

همچنین در ماه اسفند عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان نیز واریز خواهد شد. حداقل عیدی سال ۱۴۰۳ که کارگران در اسفند ماه ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند، معادل ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار تومان خواهد بود. حداکثر عیدی نیز معمولا تا ۳ برابر حداقل دستمزد ماهانه یعنی حدود ۱۵ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان تعیین شده است.

حداقل عیدی یا پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان دولتی که احتمالا هفته اول اسفند واریز می‌شود نیز مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. بر اساس مصوبه هیأت دولت، برای کارکنان و بازنشستگان متأهل مبلغ ۷۰۰ هزار تومان اضافه می‌شود و به ازای هر فرزند نیز ۳۰۰ هزار تومان عیدی تعلق خواهد گرفت.

به گفته بهادری جهرمی سخنگوی دولت، یک کارمند یا بازنشسته دولت که متأهل و صاحب یک فرزند باشد، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهد کرد.

در کنار واریز یارانه‌های نقدی و کالابرگ، سود سهام عدالت و پاداش آخر سال، احتمال دارد دولت با برخی واریزی‌ها دیگر مردم را شگفت‌زده کند.

یکی از این موارد، سود سهام عدالت متوفیان است که گفته شده اگر فرآیند تقسیم سود سهام عدالت وراث حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه به پایان برسد، سود سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته به حساب وراث پرداخت خواهد شد؛ بنابراین واریز سود سهام عدالت متوفیان مشروط و منوط بر تقسیم سود سهام عدالت وراث تا دهم اسفندماه شده است که در صورت تحقق چنین پیش شرطی، برخی از دارندگان برگه‌های سهام عدالت که همان وراث خواهند بود در شب عید دو سود سهام جداگانه دریافت می‌کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای