آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45958

قیمت میوه های نوبرانه در میادین میوه و تره بار چند؟

نوبرانه در بازار رو به کاهش است. در حال حاضر قیمت میوه‌های نوبرانه در میادین میوه و تره‌بار به زیر ۱۰۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است.

قیمت میوه های نوبرانه در میادین میوه و تره بار چند؟

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین، هر چه به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم بر تنوع میوه‌های نوبرانه در بازار اضافه می‌شود و به همین نسبت قیمت‌ها هم ارزان‌تر می‌شود. در حال حاضر قیمت میوه‌های نوبرانه در میادین میوه و تره‌بار به زیر ۱۰۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است.

طبق نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار، در حال حاضر آناناس، چغاله بادام و زردآلو گران‌ترین میوه‌ها هستند. بر اساس نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران هر کیلو آناناس طلایی ۱۱۵ هزار تومان، چغاله بادام ۹۵ هزار تومان و زردآلوی پیش رس ۸۵ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت دیگر میوه‌های نوبرانه پایین‌تر است. هر کیلو توت فرنگی ۸۲ هزار تومان، توت سفید ۶۵ هزار تومان، گیلاس پیش رس ۶۵ هزار تومان، شلیل ۶۵ هزار تومان، توت سیاه ۶۰ هزار تومان و هلوی پیش رس ۵۲ هزار تومان است.

قیمت میوه در میادین میوه و تره‌بار ارزان‌تر از خرده‌فروشی‌های سطح شهر است. در حالی که مغازه‌های میوه‌فروشی سطح شهر مجاز هستند تا ۳۵ درصد سود به قیمت‌ عمده میوه‌ها اضافه کنند، این میزان در برخی از میوه‌فروشی‌ها مراعات نمی‌شود و گاه شاهد اختلاف بیش از ۵۰ درصد قیمت میوه خرده‌فروشی‌ها نسبت به میادین میوه و تره‌بار هستیم.

در جدول زیر، قیمت میوه‌های بهاری و تابستانی در میادین آمده است (واحد به کیلوگرم و قیمت‌ها به تومان است).

آناناس

۱۱۵.۰۰۰

چغاله بادام

۹۵.۰۰۰

زردآلو

۸۵.۰۰۰

توت‌فرنگی

۸۲.۰۰۰

توت سفید

۶۵.۰۰۰

گیلاس

۶۵.۰۰۰

گوجه سبز شمالی

۶۵.۰۰۰

موز

۶۵.۰۰۰-۶۹.۰۰۰

توت سیاه

۶۰.۰۰۰

ازگیل ژاپنی

۵۵.۰۰۰

هلو

۵۲.۰۰۰

طالبی

۲۱.۰۰۰

جانا

۲۱.۰۰۰

هندوانه

۱۳.۵۰۰-۱۰.۰۰۰

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای