آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45382

جزئیات تازه از مصوبه کاهش ساعت کاری و تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

تکلیف تعطیلی بانک‌ها و مدارس مشخص شد

معاون امور حقوقی و مجلس سازمان اداری و استخدامی در خصوص جزئیات مصوبه کاهش ساعت کاری، مشمولان تعطیلی پنج‌شنبه‌ها و تغییر زمان آغاز و پایان سال تحصیلی مدارس توضیحاتی ارائه کرد.

تکلیف تعطیلی بانک‌ها و مدارس مشخص شد

به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ مهدی یزدان‌پناه، معاون امور حقوقی و مجلس سازمان اداری و استخدامی در یک برنامه تلویزیونی، درباره ساعات کاری بانک‌ها گفت: «کاهش ساعت کاری یک‌سری استثناهایی دارد؛ مثل مراکز انتظامی، امنیتی، نظامی، بانک‌ها، مراکز درمانی و مراکز حوادث غیرمترقبه».


بیشتر بخوانید: تجارت با دنیا فقط ۳ روز در هفته!/ شوک مجلس به بخش خصوصی


او افزود: «بانک‌ها پنج‌شنبه‌ها باز هستند؛ حتی با کاهش ساعات کاری ادارات؛ وگرنه شاهد این خواهیم بود که پنج‌شنبه‌ها را به لحاظ فعالیت جاری کشور از دست خواهیم داد».

معاون امور حقوقی و مجلس سازمان اداری و استخدامی همچنین گفته است که تقویم آموزشی مدارس تغییر می‌کند و در برخی نقاط کشور آغاز مدارس از ۱۰ شهریور می‌شود.

تغییر ساعت کاری از خرداد منتفی شد؟

معاون امور حقوقی و مجلس سازمان اداری و استخدامی گفت: «اجرای تغییر ساعات کاری از ۱۵ خرداد تا شهریور سال جاری فعلا منتفی شده است».

مهدی یزدان‌پناه، معاون امور حقوقی و مجلس سازمان اداری و استخدامی در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: «اجرای تغییر ساعات کاری ادارات مشروط به تصویب هیات وزیران است».

مهدی یزدان‌پناه با اشاره به اظهارات اخیر برخی مدیران وزارت نیرو درباره تغییر ساعت ادارات برای کنترل مصرف برق گفت: این موضوع ابتدا باید توسط هیات دولت تصویب شود و سپس توسط رئیس سازمان اداری و استخدامی ابلاغ خواهد شد.

او تاکید کرد: البته اظهارات مدیران وزارت نیرو بر مبنای همان مصوبه سال قبل بود، اما ممکن است امسال تغییراتی کند.

سخنگوی صنعت برق، «۲۰ فروردین سال ۱۴۰۳» اعلام کرده بود که ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد سال جاری تغییر می‌کند.

مصطفی رجبی مشهدی گفته بود: «برای تغییر ساعت کار ادارات، مصوبه هیات وزیران در سال گذشته را داریم که همچنان قابل اجراست و امسال نیز اجرایی می‌شود که بر اساس آن ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور تغییر می‌کند».

بر اساس مصوبه سال گذشته هیات وزیران و به‌منظور مدیریت مصرف برق در فصل گرم سال، ساعت کاری ادارات به ۶ صبح تا یک بعدازظهر تغییر یافت که این اقدام کاهش ۸۵۰ مگاواتی اوج بار شبکه برق در تابستان ۱۴۰۲ را به همراه داشت./ ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای