آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12074

تحقق تنها ۲۰ درصد برنامه خرید دام مازاد عشایر

محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تاکنون تنها ۲۰ درصد از شعارها و برنامه‌های موجود در زمینه خرید دام مازاد عشایر اجرایی شده است.

تحقق تنها ۲۰ درصد برنامه خرید دام مازاد عشایر
محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه به بهانه‌های مختلف از صادرات دام زنده جلوگیری شده و تاکنون تنها ۲۰ درصد از شعارها و برنامه‌های موجود در زمینه خرید دام مازاد عشایر اجرایی شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از خانه ملت، جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص اقدامات انجام شده در راستای خرید دام مازاد عشایر، گفت: بروکراسی اداری در زمینه صادرات به میزانی افزایش یافته که صادرکنندگان را زمین‌گیر کرده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: صادرکنندگان دام مازاد عشایر بیش از یک ماه است که دام‌های خود را در استان آذربایجان غربی قرنطینه کرده‌اند اما به واسطه بوروکراسی اداری موجود در جهاد کشاورزی، دامپزشکی و سایر بخش‌ها نتوانسته‌اند یک راس دام صادرکنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از طریق وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی مشکلات صادرکنندگان دام عشایر را پیگیری‌ کرده‌ام اما به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده‌ام، عنوان کرد: متاسفانه به بهانه‌های مختلف از صادرات دام زنده جلوگیری شده و تا کنون تنها ۲۰ درصد از شعارها و برنامه‌های موجود در زمینه خرید دام مازاد عشایر اجرایی شده است.
محمودزاده با بیان اینکه به واسطه وجود موانع در مسیر صادرات دام زنده صادرکنندگان در مرزها سرگردان مانده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر در مرزهای استان کردستان صادرکنندگان آمادگی صادرات دام مازاد را دارند اما بروکراسی و هزینه نگهداری دام‌ها افزایش پیدا کرده و این افزایش هزینه‌ها زیان صادرکنندگان را به همراه دارد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای