آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12157

مشکل فلفل دلمه بین ایران و روسیه حل می‌شود؟

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور ایران و روسیه به صورت طبیعی جریان دارد

مشکل فلفل دلمه بین ایران و روسیه حل می‌شود؟
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور ایران و روسیه به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذیربط دو کشور در حال هماهنگی‌اند و فردا نیز بصورت وبیناری مباحث فنی را مطرح و حل و فصل خواهند کرد.
به گزارش مزرعه سبز ، وزیران امور خارجه ایران و روسیه در آستانه سفر رئیس جمهور کشورمان به مسکو شنبه شب به صورت تلفنی با یکدیگر رایزنی و گفتگو کردند.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفتگو در خصوص مشکل پیش آمده در زمینه صادرات یکی از اقلام کشاورزی ایران به روسیه که اکنون به دلیل برخی تشریفات اداری با مشکل مواجه شده، بر ضرورت تسریع در حل و فصل موضوع تاکید کرد.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ، ضمن تصریح بر فنی بودن مشکل پیش آمده، اظهار کرد: موضوع از طریق نهاد‌های ذیربط در حال پیگیری و حل و فصل می‌باشد.
وی تصریح کرد که بر اساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذیربط دو کشور در حال هماهنگی‌اند و فردا نیز بصورت وبیناری مباحث فنی را مطرح و حل و فصل خواهند کرد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای