خبر فوری
شناسه خبر: 39909

تعیین تکلیف 7 هزار تن نهاده دامی

سخنگوی دادگستری کل استان همدان گفت: به دنبال دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد از سوی رئیس قوه قضاییه، هفت هزار تن نهاده دامی

تعیین تکلیف 7 هزار تن نهاده دامی
سخنگوی دادگستری کل استان همدان گفت: به دنبال دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد از سوی رئیس قوه قضاییه، هفت هزار تن نهاده دامی موجود در این محل تعیین تکلیف شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، سید هادی مصطفوی اظهار کرد: حدود ۱۳ هزار تن نهاده دامی و ذرت در سیلویی واقع در اسدآباد نگهداری می شد که بخشی از آن در معرض آلودگی قرار گرفته بود و بخش سالم آن پس از بررسی ها و آزمایشات لازم منتقل شد.
وی اضافه کرد: یازدهم شهریور امسال رییس قوه قضاییه در تماس تلفنی با رئیس دادگستری استان همدان دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد را صادر کرد.
سخنگوی دادگستری کل استان همدان بیان کرد: بنابراین بعد از بازدید از سیلو و بررسی های صورت گرفته نسبت به ترخیص کالا از این سیلو و انتقال آن به استان گلستان اقدام لازم صورت گرفت تا در اختیار یکی از واحدهای بزرگ تولیدکننده کالاهای اساسی قرار بگیرد.
مصطفوی با بیان اینکه کار انتقال این نهاده های دامی با هدف مصرف آن‌ها در بخش دام و طیور انجام شد، اظهار کرد: فراوری این میزان نهاده دامی نیازمند ظرفیت بالایی بود که این ظرفیت در همدان وجود نداشت.
وی ادامه داد: همچنین بنای تقسیم بندی و توزیع نهاده های دامی دپو شده در بخش های مختلف نبود بنابراین مقرر شد به صورت یکجا در اختیار یکی بزرگترین واحدهای تولید کالاهای اساسی در گلستان قرار گیرد.
این مقام قضایی تاکید کرد: باید فرایند اداری و اجرایی برای بهره گیری از نهاده های دامی تسهیل، تسریع و اصلاح شود تا شاهد این قبیل اتفاقات و از بین رفتن نهاده ها دامی و ذرت در سیلو ها نباشیم.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای