آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45069

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد

مراقبت از مزارع لازمه خودکفایی در تولید گندم است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد که سم‌پاشی به موقع در مزارع اهمیت بسیاری برای مبارزه با بیماری‌های گندم دارد

مراقبت از مزارع لازمه خودکفایی در تولید گندم است

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، صبح امروز، یکصد و سیزدهمین جلسه کمیته فنی گندم به ریاست علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و دبیری سهراب سهرابی مجری طرح گندم و با حضور مریم جلیلی مقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور، فاطمه زارعان مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس و مدیران کل تولیدات گیاهی استان ها در سالن جلسات معاونت زراعت برگزار شد.

لزوم سمپاشی مزارع خرده مالکی

در حاشیه این جلسه، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: لازمه خودکفایی در گندم مراقبت از مزارع توسط کشاورزان است.

وی افزود: برخی از مزارع در مناطق گرم و معتدل مانند خوزستان، ایلام، به ویژه استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی مورد تهاجم بیماری زنگ زرد و انواع بیماری های گندم قرار گرفته اند.

مهاجر با تاکید بر لزوم سمپاشی مزارع خرده مالکی عنوان کرد: امیدواریم به توصیه های کارشناسان توجه کرده و اراضی خرده مالکی توسط کشاورزان بر علیه بیماری های گندم  سمپاشی شود تا بتوانیم تولید را به مرحله خودکفایی برسانیم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای