آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44174

انتقاد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران:

دلسردی گندمکاران از قیمت‌ خرید تضمینی

هاشمی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گرگان گفت: کاهش نرخ اعلام شده خرید تضمینی گندم از سوی وزیر جهاد کشاورزی با واقعیت های اقتصادی جامعه همخوانی ندارد و موجب دلسردی کشاورزان است.

دلسردی گندمکاران از قیمت‌ خرید تضمینی

اخبار سبز کشاورزی؛ هامان هاشمی اظهار کرد: کاهش دو هزار تومانی نرخ اعلام شده خرید تضمینی گندم از سوی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به نرخ تعیین شده از سوی شورای قیمت گذاری با واقعیت های اقتصادی جامعه همخوانی ندارد.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم منطبق بر کدام نظر کارشناسی بوده است؟

نایب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی اعلام شده خرید تضمینی گندم برای سال جاری زراعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی را نرخی حیرت آور خواند و گفت: در حالی که جامعه کشاورزی شرایط سخت تولید در تورم حدود ۴۰ درصدی را طبق بررسی مرکز آمار تجربه می کند، افزایش ۱۵ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم منطبق بر کدام نظر کارشناسی بوده است؟

هاشمی افزود: این گونه قیمت گذاری نقض غرض فلسفله قانون خرید تضمینی محصولات اساسی است و نتایج عملی این سیاست ها نه تنها در راستای دستیابی به سیاست های کلی نظام در بخش مظلوم کشاورزی نیست بلکه رفته رفته اقتصاد این بخش را از اقتصادی پویا و مولد به یک اقتصاد صرفاً معیشتی تبدیل می کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق گرگان تصریح کرد: گندم استراتژیک ترین محصول ملی ما از حیث تاثیرگذاری در اقتصاد، اشتغال و امنیت غذایی است که هرگونه تصمیم گیری در خصوص قیمت گذاری خرید آن، در سایر بخش ها نیز اثر خواهد داشت./بازار

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای