آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44248

افزایش ۳۰ درصدی تولید گندم با توزیع به موقع کود

مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران گفت: افزایش ۳۰ درصدی تولید گندم در سال گذشته مدیون تأمین و توزیع به موقع کود بوده که این روند امسال ادامه می‌یابد.

افزایش ۳۰ درصدی تولید گندم با توزیع به موقع کود

اخبار سبز کشاورزی؛ علی محمد حسینی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران از تأمین و تدارک ۸۷ درصد کود استان از ابتدای سال  خبر داد و گفت: یکی از الزامات تحقق برنامه جهش تولید، تأمین و توزیع کودهای شیمیایی است و برنامه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بهبود عملکرد تولید و ارتقا کیفیت تولید با تأمین به موقع نهاده‌های کشاورزی است.

به گفته او، افزایش ۳۰ درصدی تولید گندم در سال گذشته مدیون تأمین و توزیع به موقع کود بود که امیدواریم این روند ادامه یابد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ادامه داد: از میزان ۵۲ هزار و ۶۲۲ تن سهمیه ابلاغی استان تا کنون ۴۵ هزار و ۷۸۱ تن آماده تدارک و بالغ بر ۴۲۰۰ تن در بین کشاورزان توزیع شده است.

او درباره خودکفایی کودهای شیمیایی گفت: علیرغم تحریم‌ها ۸۸ درصد نیاز کودهای یارانه‌ای کشور توسط شرکت‌های داخلی و دانش بنیان تأمین می‌شود، به گونه‌ای که ما در کود ازته خودکفا هستیم و در بخش کود فسفات و پتاس هم در مدت ۳ سال آینده با ۳۰ پروژه خودکفایی محقق خواهد شد.

حسینی گفت: ذخایر استراتژیک استان مطلوب است و کشاورزان نگران تأمین کود پایان سال نباشند./باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای