آخرین خبرها:
شناسه خبر: 24604

صادرات آبزیان ایران به ۵۵ کشور دنیا

دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران با اشاره به پرورش قزل آلا در آب شور دریای خزر از صادرات آبزیان کشور به ۵۵ کشور دنیا خبر داد. به گزارش اخبار سبز

صادرات آبزیان ایران به ۵۵ کشور دنیا
دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران با اشاره به پرورش قزل آلا در آب شور دریای خزر از صادرات آبزیان کشور به ۵۵ کشور دنیا خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی ، علی اکبر خدایی در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد گفت: ارز صادرات آبزیان به کشور بر می گردد البته با تمامی مشکلات و مصائبی که همه صادرکنندگان با آن دست به گریبان هستند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر مانعی برای صادرات آبزیان ایران نیست بلکه محصولات در این حوزه به تمام قارههای دنیا صادر میشود اما بازگشت ارز حاصل ازصادرات و همینطور بحث حمل و نقل آبزیان به دلیل شرایط تحریمی با مشکلاتی همراه است.
بیشتر بخوانید: افزایش ۱۰۰درصدی صادرات آبزیان به روسیه

ظرفیت خوبی برای تولید انواع آبزیان در کشور وجود دارد

دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران ضمن اشاره به اینکه ظرفیت خوبی برای تولید انواع آبزیان در کشور وجود دارد، گفت: بخش عمدهای از این تولیدات صادراتی است.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران کشوری کم آب در دنیا به شمار می رود، افزود: به نظر می رسد خیلی جای توسعه برای پرورش آبزیان آب شیرین مثل قزل آلا یا کپورماهیان در کشور وجود نداشته باشد از اینرو ضرورت دارد در این حوزهها بر روی راندمان و افزایش برداشت در واحد سطح تمرکز شود.
خدایی ضمن اشاره به آغاز پرورش ماهی قزل آلا در آبشور دریای خزر اظهار داشت: تغییر رویکرد پرورش این ماهی از آب شیرین به سمت آب شور در حال انجام است.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت سرمایه گذاری در حوزه پرورش آبزیان در آبهای شور و لب شور کشور بطور کامل مهیاست، اذعان کرد: زمینهای زیادی در سواحل جنوبی ایران و همچنین آبهای غیر متعارف مثل آبهای لب شور در استانهای مرکزی ایران مثل یزد، سمنان، کرمان و دیگر نقاط بستر مناسبی برای سرمایه گذاری دراین حوزه هاست.
دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران در ادامه از صادرات میگوی ایران به ۲۱ کشور دنیا خبرداد و یادآورشد: کشور در بحث پرورش این آبزی از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای