آخرین خبرها:
شناسه خبر: 42926

تولید سالانه حدود ۶ هزار تن تیلاپیا در کشور

مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم‌آبی‌ گفت: بنابر آمار سالانه ۵ تا ۶ هزار تن تیلاپیا در ۵ استان مجاز به پرورش این گونه دریایی، تولید می‌شود. اخبار سبز کشاورزی؛ علی

تولید سالانه حدود ۶ هزار تن تیلاپیا در کشور
مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم‌آبی‌ گفت: بنابر آمار سالانه ۵ تا ۶ هزار تن تیلاپیا در ۵ استان مجاز به پرورش این گونه دریایی، تولید می‌شود.
اخبار سبز کشاورزی ؛ علی الویری گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید ماهیان گرم آبی امسال به ۲۰۰ هزار تن برسد.
به گفته او، ماهیان گرم آبی شامل سفید پرورشی، کپور، آزاد پرورشی و تیلاپیاست که طبق آمار ۵ تا ۶ هزار تن از تولید ماهیان گرم آبی مربوط به تیلاپیاست.

هر کیلو ماهی سفید و کپور ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان

الویری ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت نهاده ها و هزینه های جانبی، قیمت ماهی تحت تاثیر قرار گرفته است به طوریکه هرکیلو ماهی سفید و کپور ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان و تیلاپیا ۱۱۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می شود.
مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی در واکنش به واردات تیلاپیا افزود: با توجه به آنکه تیلاپیا روی دست تولیدکنندگان ۵ استان مجاز به پرورش این گونه ماهی مانده است، واردات ضربه مهلکی به تولید می زند، از این رو از مسئولان وزارت جهاد تقاضا کرده ایم که به جای واردات تیلاپیا و فرآوری در داخل، تولید داخل را خریداری کنند که به سبب پیشنهاد قیمت پایین، تولیدکنندگان حاضر به فروش نشدند.
او گفت: در راستای حمایت از تولید و افزایش سرانه مصرف راهی جز ترویج فرهنگ طبخ آبزیان وجود ندارد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای