آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44207

بیشترین فشار ناشی از قیمت‌گذاری دستوری بر دوش کشتارگاه‌ها

صنعت طیور کشور چشم انتظار تدبیر

دبیر انجمن کشتارگاه های استان گلستان گفت: بیشترین فشار ناشی از قیمت گذاری دستوری به کشتارگاه ها وارد و سبب متضرر شدن این حلقه از صنعت طیور شده است.

صنعت طیور کشور چشم انتظار تدبیر

اخبار سبز کشاورزی؛ علی اصغر نادران اظهار کرد: بهتر است دولت از دخالت بر صنعت طیور دست بردارد تا بتوانیم به تعادل در عرضه و تقاضا برسیم.

کشتارگاه ها مجبور به تحمل فشارها هستند

وی با بیان اینکه بیشترین فشار ناشی از قیمت گذاری دستوری به کشتارگاه ها وارد می شود و دخالت ها به این شدت در سایر حلقه ها وجود ندارد، گفت: کشتارگاه ها مجبور به تحمل این فشارها هستند و امیدوارند تا تدبیری در این حوزه اندیشیده شود.


بیشتر بخوانید: رشد 800درصدی تولید مرغ در جهان


دبیر انجمن کشتارگاه‌های استان گلستان تصریح کرد: مرغ زنده ای که به کشتارگاه ها تحویل می شود با قیمتی که باید به دست مصرف کننده برسد سنخیت و تناسب ندارد.

نادران با بیان اینکه قرار بر این بود که مرغ زنده با کیلویی ۵۶ هزار تومان به کشتارگاه تحویل شود، افزود: همچنین مقرر است قیمت گوشت مرغ درب کشتارگاه ۷۵ هزار تومان باشد و با نرخ ۸۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی اضافه کرد: عرضه مرغ زنده با این قیمت برای مرغداران صرفه ندارد و این قشر هم حاضر نیستند مرغ را با قیمت ۵۶ هزار تومان در اختیار کشتارگاه بگذارند.

دبیر انجمن کشتارگاه های گلستان گفت: اگر قیمت مرغ با قیمت ۹۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد برای کشتارگاه صرفه اقتصادی دارد در غیر این صورت، این حلقه از صنعت طیور همچنان متضرر باقی خواهد ماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای