آخرین خبرها:
شناسه خبر: 33654

درخت 500 ساله کیش از بین رفت

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در واکنش به هرس غیر اصولی قدیمی‌ترین درخت سبز کیش که منجر به نابودی آن شده است، گفت: عاملین این اقدام به تخلفات اداری معرفی

درخت 500 ساله کیش از بین رفت
معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در واکنش به هرس غیر اصولی قدیمی‌ترین درخت سبز کیش که منجر به نابودی آن شده است، گفت: عاملین این اقدام به تخلفات اداری معرفی می‌شوند.
اخبار سبز کشاورزی ؛ مرتضی رمضانی گالشی اظهار کرد:‌ صبح امروز افرادی از شرکت عمران، آب و خدمات کیش بدون هماهنگی و اطلاع، اقدام به هرس غیر اصولی درخت سبز چند صد ساله کیش کردند که منجر به نابودی این اثر گردشگری شده است.

درخت 500 ساله کیش از بین رفت درخت 500 ساله کیش از بین رفت

این درخت سبز یک مقصد گردشگری محسوب می‌شد

وی با بیان اینکه این درخت سبز یک مقصد گردشگری محسوب می‌شد، افزود: سازمان منطقه آزاد در تلاش برای حفظ این اثر گردشگری بود که مکاتبات آن نیز وجود دارد.

عده‌ای بدون هرگونه هماهنگی و مشورت اقدام به نابودی آن کردند

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش با تاکید بر عاملین نابودی این اثر گردشگری به تخلفات اداری معرفی خواهند شد، بیان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش به دنبال حفظ این اثر گردشگری با مواد نگهدارنده خاصی بود که متاسفانه عده‌ای بدون هرگونه هماهنگی و مشورت اقدام به نابودی آن کردند.
وی با اشاره به پیگیری‌های سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش برای حفظ این درخت کهن، ادامه داد: طبق مکاتبات، سازمان تاکید داشته که حفاظت از این اثر گردشگری در قالب مشاور صورت بگیرد که متاسفانه به دلیل نگاه فضای سبزی به میراث، سبب نابودی آن شدند.
درخت سبز کیش قدمتی بیش از ۵۰۰ سال داشت و یک مقصد گردشگری در جزیره کیش محسوب می‌شد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای