آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45756

هشدار به‌ تهرانی‌ها؛ از نزدیک شدن به رودخانه‌ها بپرهیزید

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان در روز دوشنبه تا سه شنبه ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت هشدار داد.

هشدار به‌ تهرانی‌ها؛ از نزدیک شدن به رودخانه‌ها بپرهیزید

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا، رامین شمالی نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان در روز دوشنبه تا سه شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه) هشدار داد و اعلام کرد تقاضای ما از مردم این است که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه ها جدا خودداری کنند.

وی با اشاره به لزوم توجه شهروندان و گردشگران به هشدارها اظهار کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) لغایت سه شنبه ( ۲۵ اردیبهشت ماه) در استان های تهران و البرز، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی شده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، واحتمال طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود(ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، توصیه اکید شرکت آب منطقه ای تهران به شهروندان این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: با توجه به ماهیت فصل بهارهر لحظه امکان بارش های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه ها وجود دارد وکم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

شمالی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران، در کنار سایر ارگان های مرتبط برای مهار ‌سیلاب احتمالی در حالت آماده باش است توضیح داد: رصد و پایش رودخانه های ‌استان تهران توسط اکیپ های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع رسانی های این ‌شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: هشدار احتمال وقوع ‌سیلاب کاملا جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه ‌رودخانه و مسیل ها خطر آفرین و حتی مرگبار است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای