تخم مرغ شانه ای 170هزار تومان می شود

0
مزرعه سبز: رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: بعد از حذف ارز ترجیحی طبق آنالیز ما قیمت تخم مرغ درب مرغداری کیلویی 67هزار تومان و شانه ای 140هزار خواهد شد و شانه ای 170هزار و دانه ای شش هزار تومان نیز به دست مردم خواهد رسید.
ناصر نبی پور در گفتگو با اخبار سبز کشاورزی (مزرعه سبز) اظهار داشت: آزادسازی قیمت ها در هر جای دنیا که باشد تدریجی انجام می شود، اما در اینجا ظاهراً مسئولان برنامه ای ندارند.
وی در پاسخ به این که پیشنهاد شما به مسئولان چیست، تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که ابتدا قدرت خرید مردم و نقدینگی مورد نیاز مرغداران را در نظر بگیرند. مسئولان به این فکر کنند که مردم از کجا بیاورند که شانه ای 170هزار تومان پول تخم مرغ بدهند. اگر قیمت مرغ و تخم مرغ برابر شد، دیگر اقبال به تخم مرغ بسیار کم می شود و انگیزه های تولید از بین می رود.

مرغداران سهمیه نهاده اسفند 1400خود را دریافت نکرده اند

نبی پور با اشاره به این که بسیاری از مرغداران مرغ تخم گذار نتوانسته اند سهمیه نهاده اسفند 1400خود را دریافت کنند، گفت: هنوز برای اردیبهشت ماه 1401 نیز سهمیه ای اعلام نشده و در بازار آزاد هم یگ گرم سویا پیدا نمی شود.
وی در پاسخ به این که پاسخ مسئولان در مورد کمبود نهاده در بازار چیست، اظهار داشت: مسئولان وزارت جهاد تنها به فکر آزادسازی نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها هستند و خودشان هم نمی دانند چه می خواهند انجام بدهند.

مسئولان فکری به حال نقدینگی مورد نیاز مرغداران کنند

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: اگر قرار است ارز ترجیحی را حذف کنند، از قبل باید به فکر نقدینگی مورد نیاز مرغداران باشند، چرا که با افزایش شش برابری نرخ ارز، قیمت نهاده ها هم چند برابر می شود و به همین ترتیب نقدینگی مورد نیاز مرغداران افزایش می یابد.
وی با هشدار به مسئولان نسبت به عواقب بی تدبیری در این مورد گفت: بعد از حذف ارز دولتی مرغداران از کجا باید نهاده خود را تهیه کنند؟ چه فکری قرار است به حال قدرت خرید مردم کنند؟ مسئولان اگر بدین صورت بخواهند ادامه دهند، مرغ های تخم گذار در سن پایین به کشتارگاه خواهند رفت.

ارسال مرغ ها به کشتارگاه در صورت تأمین نشدن نهاده

نبی پور در پاسخ به این که وضعیت جوجه ریزی در شرایط فعلی چگونه است، بیان کرد: چون در دی ماه سال گذشته مسئولان قول تأمین نهاده دادند، جوجه ریزی شدت گرفت و الان به لحاظ تأمین تخم مرغ نداریم، اما اگر در تأمین نهاده دچار مشکل شویم و قیمت ها آزاد شود، مرغداران مرغ های خود را راهی کشتارگاه می کنند و از اینجاست که فاجعه شروع می شود.
وی ادامه داد: بی شک بی تدبیری در آزادسازی قیمت ها منجر به تبعات اجتماعی سنگین خواهد شد. تخم مرغ کالای مصرفی طبقات پایین جامعه است و از دست رفتن قدرت خرید ارزان ترین پروتئین جامعه، مشکلات زیادی برای مردم و در نهایت برای مسئولان به وجود خواهد آورد.

 

مقاله قبلیآن کس که گوشت می‌خورد، از فاجعه خبر ندارد
مقاله بعدیافزایش توزیع روغن در روزهای آینده

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید