جریمه کلاهبردارها

0
جریمه کلاهبردارها
سازمان حفظ نباتات آمریکا (EPA)، دو شرکت سازنده سموم شیمیایی را به‌خاطر فروش محصولات خود به‌عنوان مواد ضدعفونی کننده ویروس کرونا 325 هزار دلار جریمه کرد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، مهدی رجول دزفولی: دو شرکت سازنده سموم شیمیایی به‌علت آنکه ادعا کرده بودند مواد شیمیایی آفتکش آنها می‌توانند برای مقابله با سایر ارگانیسم‌های زنده ازقیبل ویروس‌ها و ازجمله ویروس کرونا به‌کار برده شود به پرداخت 325 هزار دلار جریمه محکوم شدند.
شرکت ZOONO مواد شیمیایی خود را در سراسر جهان و ازجمله آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی برای ضدعفونی فضای داخل هواپیما و نیز شرکت آمازون فروحته بود؛ اما مقامات رسمی سازمان حفظ محیط زیست آمریکا اظهار کردند که سازنده این مواد «ادعای غلط درباره اثرگذاری و مفید بودن این مواد برای مقابله با ویروس کرونا» به مصرف‌کنندگان و خریداران ارائه کرده است.
طی یک توافق با EPA ، مقرر شد که دو شرکت وابسته به هوارنیک zoono دو مبلغ به میزان 205 و 120 هزار دلار به مصرف‌کنندگان این مواد بپردازند.
یک مقام مسئول در EPA گفت: متعهد هستیم که در مقابل شرکت‌هایی که به‌خاطر کسب سود به‌دلیل وجود cov-19 از اطمینان مردم و مشتریان سوء‌استفاده کرده و سلامتی آنها را به خطر انداخته‌اند، بایستیم.
براساس این توافق، شرکت zoono فقط اجازه داشته تا بر روی برچسب‌های مواد تولیدی خود قید نماید که این مواد «علیه باکتری‌های تولیدکننده بو»، رنگ‌بری، قارچ‌ها و سفیدک‌ها و جلبک‌ها قابل استفاده است و بنابراین در این زمینه تخلف کرده است.
این شرکت بر روی بسته‌ها، آگهی‌های بازاریابی، وب‌سایت‌ها و آگهی‌ها در وسایل ارتباط جمعی نوشته بود که «این مواد برای ضدعفونی سطوح و کشتن میکروب‌ها به مدت 30 روز» موثر است.
یکی از شرکت‌های استفاده کننده از این مواد، خط هواپیمایی United Airline است که از سپتامبر سال 2020 کارکنان آن از این مواد برای ضدعفونی صندلی‌ها، سینی‌های غذاخوری، جعبه‌های وسایل مسافران، دستشویی‌ها و محل استقرار خدمه هواپیماها به‌طور مداوم استفاده کرده‌اند.
همچنین از این مواد برای ضدعفونی ایستگاه‌های اتوبوس، اتاق‌های بیمارستان‌ها در انگلستان، مراکز توزیع کالای شرکت آمازون، شرکت کوکاکولا، مک دونالد وسینماها و تئاترها استفاده شده است.
حال شرکت های zoono ناچار از پرداخت ریمه 325 هزار دلاری و عواقب اختمالی آینده این کلاهبرداری و دروغگویی خود هستند.

منبع: Eu.usatoday.com

EPA Fines pesticide maker

مطلب قبلیسهم ۳ دهم درصدی ایران از بازار لبنان
مطلب بعدیمعجزه معاونت زراعت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید