درخواست بودجه مستقل برای روابط عمومی

0
دکتر علیرضا رضازاده، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی که ‌عنوان برگزیده برتر در همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه را از آن خود کرده است، صبح روز پنج‌شنبه 26 آبان‌ماه امسال از رئیس‌جمهور درخواست کرد در بودجه سال آینده ردیف بودجه‌ای مستقل برای روابط عمومی‌ها در نظر گرفته شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ وی که به نمایندگی از سوی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در حضور رئیس‌جمهور سخن می‌گفت ضمن پرداختن به دغدغه‌های حوزه روابط عمومی دولت پیشنهاد کرد کار روابط عمومی به‌عنوان کاری پراسترس و جزو مشاغل سخت محاسبه شود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از آن‌جایی که قانون مشاغل سخت و زیان‌آور شامل حال خبرنگاران شده و روابط عمومی کاری پراسترس، شبانه‌روزی و سخت است، روابط عمومی هم به این مشاغل اضافه شود.

بیشتر بخوانید: ساداتی‌نژاد عملکرد رضازاده را ستود

نگاه رفع تکلیفی و تشریفاتی مشکل روابط عمومی را حل نمی‌کند

رضازاده در این همایش در رابطه با وضع موجود روابط عمومی تصریح کرد: با توجه به جمع‌بندی انجام شده در حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی در دولت با چهار چالش روبه‌رو هستیم که چالش اول شناختی و ادراکی است، مدیران باید به اندازه اهمیت رسانه در جنگ شناختی برای رسانه نقش قائل باشند و نگاه رفع تکلیفی و تشریفاتی مشکل روابط عمومی را حل نمی کند.
وی در این زمینه پیشنهاد داد: یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران ارشد در دولت سیزدهم باید میزان توجه مدیران به بخش اطلاع‌رسانی و ارتباطات باشد.

درخواست بودجه مستقل برای روابط عمومی

روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی باید دارای تشکیلات باشند

رضازاده با بیان اینکه چالش دوم ساختاری و تشکیلاتی است، اذعان کرد: روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی با توجه به اهمیتی که اطلاع‌رسانی و ارتباطات دارد باید دارای تشکیلات باشند، تشکیلات مستهلک و قدیمی مربوط به سال‌ها یا حتی چند دهه قبل با وظایف امروز روابط عمومی و سیستم رسانه و ارتباطات همخوانی ندارد و باید به روز باشد؛ لذا پیشنهاد می‌شود که روابط عمومی‌ها در سطح معاونت به وظایف خود بپردازند که نه تنها این اتفاق تاکنون رقم نخورده، بلکه در برخی از بخش‌های دولت نسبت به ادغام و کوچک‌سازی روابط عمومی هم اقدام شده است.

نیاز به حضور نیروی کار آزموده، متخصص، کارشناس و خبره در روابط عمومی

وی ادامه داد: چالش نیروی انسانی مشکل سوم روابط عمومی است، با توجه به فناوری، خلاقیت، نوآوری و سرعت بالای کار رسانه‌ای و ارتباطی در جامعه و زیست جهان ما، نیاز است از نیروی کار آزموده، متخصص، کارشناس و خبره در این حوزه استفاده شود.

امکان جذب نیروی کارشناس برای روابط عمومی فراهم شود

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با ارائه دو پیشنهاد در حوزه نیروی انسانی گفت: امکان جذب نیروی کارشناس برای روابط عمومی فراهم شود و سازمان استخدامی جذب نیروی انسانی برای این بخش را تسهیل کند که این کار می‌تواند از طریق یک آزمون متمرکز توسط کارشناسان حوزه روابط عمومی انجام شود.

درخواست بودجه مستقل برای روابط عمومی

روابط عمومی هم به مشاغل سخت اضافه شود

وی افزود: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور شامل حال خبرنگاران شده، پیشنهاد دوم این است که از آنجایی که روابط عمومی نیز کار پراسترس، شبانه روزی و سخت است، روابط عمومی هم به مشاغل سخت اضافه شود.

روابط عمومی‌های دولت ردیف بودجه مستقل ندارند

رضازاده با بیان اینکه چالش چهارم ردیف اعتباری و برنامه و بودجه است، گفت: یکی از اشکالات اصلی در روابط عمومی این است که روابط عمومی های دولت ردیف بودجه مستقل ندارند که خواهشمندیم دولت به این موضوع رسیدگی کند و هم در برنامه هفتم توسعه رسانه از جایگاه خوبی برخوردار باشد و هم در بودجه ۱۴۰۲ برای روابط عمومی بودجه مستقل در نظر گرفته شود تا با برنامه و بودجه مشخص پاسخگوی کار خود باشد.

هزینه کردن برای روابط عمومی هدر رفت منابع نیست

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی در پایان اظهار داشت: این نگرش باید در مدیران به وجود آید که هزینه کردن برای روابط عمومی هدر رفت منابع نیست بلکه سرمایه گذاری با سود مضاعف است و چنانچه در زمان مناسب هزینه نشود ضررهای به مراتب بالاتری خواهد داشت.
مقاله قبلیبحران و کمبود مواد شوینده در ماه‌های آینده
مقاله بعدیسهم اندک شهر تالاب‌های ایران از گردشگری آبی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید