دولت از بروز فاجعه در سال آینده جلوگیری کرد

1
مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این‌که دولت با اجرای طرح شفاف‌سازی یارانه‌ها از بروز فاجعه در سال آینده جلوگیری کرد، گفت: خط اعتباری 20 هزار میلیارد تومانی مصوب سران سه قوه برای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و تأمین نقدینگی آنان راه‌اندازی و به استان‌ها و بانک‌ کشاورزی ابلاغ شده است.
علیرضا رضازاده در گفت‌وگو با اخبار سبز کشاورزی اظهار داشت: این 20هزار میلیارد تومان برای تأمین مالی تولیدکنندگان کوچک‌، متوسط‌و بزرگ‌ در نظر گرفته شده و از تولیدکنندگان کوچک‌هم حمایت بیش‌تری می‌شود.
وی افزود: پیش از اجرای طرح شفاف‌سازی یارانه‌ها پس‌زدگی 30 تا 40درصدی محصولاتی مانند مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات را پیش‌بینی می‌کردیم که در همین راستا تمهیدات لازم جهت ساماندهی بازار و جمع‌آوری محصولات مازاد اندیشیده شد.
رضازاده ادامه داد: در شرایط فعلی چهار مدل تهیه و توزیع نهاده در بازارگاه تدارک دیده شده تا با کمک به تولیدکنندگان از این برهه حساس کنونی به سلامت عبور کنیم.
وی اظهار داشت: برآورد مسئولان کشور این است که مردم تا چند ماه آینده متوجه خواهند شد که دولت چه کار خطیر و خدمت بزرگی انجام داده است.
مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در شرایط حساس فعلی باید با ذخیره برخی محصولات کشاورزی اقتدار غذایی کشور را حفظ کنیم و عملکرد چین و هند در این زمینه بسیار درخور توجه است.
رضازاده بیان کرد: آمار فائو می‌گوید در سال 2023 حدود 30درصد از امنیت غذایی در جهان کاسته می‌شود و ما باید همگام با تحولات جهانی حرکت کنیم.
وی گفت: در چند وقت اخیر رسانه‌های معاند برای آشفته کردن کشور از هیچ کاری دریغ نکردند و باید اعلام کرد که میزان همجه‌ها با تدارک دفاعی ما برابر نبود، ولی رسانه‌های داخلی در مدیریت اوضاع بسیار کمک کردند.
مقاله قبلیافزایش 2برابری قیمت جهانی مرغ و تخم‌مرغ طی 4ماه اخیر
مقاله بعدیدبیرخانه تولید محتوای جهاد تبیین تشکیل شود

1 نظر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید