ذخیره گندم جهان فقط برای 10 هفته

0

کشورها برای مقابله با بحران گندم باید اجماع کنند

یک کارشناس به سازمان ملل متحد هشدار داد که جهان فقط ۱۰ ذخیره گندم دارد و کشورها برای مقابله با این بحران باید اجماع کنند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از راشاتودی، کاهش شدید کود شیمیایی، اختلال زنجیره عرضه و نیز ثبت رکورد بی سابقه خشکسالی از دلایل وقوع بحران غذایی در جهان است.
بر اساس اعلام سارا منکر، رئیس یک شرکت بین المللی که از داده های هوشمند مصنوعی برای پیش بینی عرضه مواد غذایی استفاده می کند، ناامنی غذایی در جهان به حدی رسیده که از سال ۲۰۰۸ تاکنون جهان به خود ندیده است.

250هزار هکتار کشت قراردادی گندم

سازمان ملل متحد گفته است که ذخایر گندم جهان تنها ده هفته است و بحران غذایی در کمین دنیاست و باید برای رفع این بحران همه دست به کار شوند.
وی گفته است که بحران اوکراین و روسیه دلیل بحران ناامنی غذایی نبوده اما به آتش آن دمیده است این کارشناس تاکید کرده که کمبود شدید مواد غذایی اختلال در عرضه و نیز ثبت رکورد بی سابقه خشکسالی از عوامل اصلی پشت این بحران غذایی است.
وی همچنین تاکید کرده است که اگر جنگ امروز هم به پایان برسد مشکل امنیت غذایی برطرف نخواهد شد مگر اینکه اقدام جدی از سوی کشورها انجام شود.
وی تاکید کرد که بدون اجماع جهانی امکان مقابله با این بحران غذایی وجود ندارد و کشورها برای مقابل آن باید توافق کنند.
پیش از این دیوید بی سلی مدیرعامل برنامه غذایی جهانی ملل متحد اعلام کرده بود که ۴۹ میلیون نفر در ۴۳ کشور جهان از قحطی و کمبود مواد غذایی رنج می برند.
مقاله قبلیقیمت هر کیلو شکر فله ۲۰هزار تومان
مقاله بعدیقیمت تخم‌مرغ 8 هزار تومان کاهش یافت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید