صادرات تخم مرغ به صفر رسید

0
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: صادرات تخم مرغ که سابقا هم زیاد نبوده اکنون به صفر رسیده و از آن جلوگیری می‌شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایلنا؛ ناصر نبی پور در مورد آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ اظهار داشت: در بازار امروز میانگین هر کیلو تخم مرغ کیلویی 40 هزار تومان است و میانگین تقاضا به نسبت هفته‌های گذشته به واسطه اینکه تخم مرغ یک کالای حیاتی بوده، کاهش یا افزایش نیافته است.
وی در پاسخ به وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: صادرات تخم مرغ که سابقا هم زیاد نبوده اکنون به صفر رسیده و از آن جلوگیری می‌شود. تولیدی‌ها هم با توجه به افزایش قیمت مرغ تخم‌گذار کماکان به کار خود و به روند تولید هر ساله خود ادامه می‌دهند.

مشکل نقدینگی

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در مورد مشکل نقدینگی واحدها افزود: پس از اجرای طرح آزادسازی یارانه‌های تولید و توزیع تخم مرغ، نقدینگی واحدها از سوی دولت تامین نشد و تسهیلاتی حدود 6 هزار میلیارد تومان به واحدها داده شد که نتوانست کمک چندانی به واحدها بکند.
البته قرار بود بعد از اجرای طرح آزادسازی، ضرر و زیان واحدها و تعیین قیمت تا روز 31 شهریور انجام شود اما تا امروز جلسه‌ای در این باره صورت نگرفته است.
مقاله قبلیرسانه‌های تخصصی تریبون بخش کشاورزی
مقاله بعدیعرضه مرغ با قیمت ۴۷ هزار تومان!

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید