فروش نارنگی ۷ هزار به قیمت ۳۰ هزار تومان

0
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان این که نارنگی هفت هزار تومانی در بازار تا کیلویی ۳۰ هزار تومان به فروش می رسد، گفت: وضعیت بازار طی روزهای اخیر خوب شده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، محمدرضا شعبانی با اشاره به کلنگ ساخت مجتمع و شهرک صنایع تبدیلی در استان اظهار امیدواری کرد تا با تکمیل آن بسیاری از مشکلات فرا روی صنعت باغداری کاهش یابد، گفت: باغداران با علم و دانش کنونی در حال کار و فعالیت هستند و بازار جهانی و مصرف کننده به دنبال میوه با کیفیت است.
وی طعم و مزه ایران در خارج حرف اول را می زند به اشتباهاتی طی سال های گذشته اشاره کرد و گفت: برخی مواقع به دلیل آفت و سرمایه زدگی اقدام به چینش زودهنگام مرکبات کرده ایم که این مسئله آسیب زا است و زمانی که میوه به قند و آب کافی نرسد سبب دلزدگی مصرف کنندگان می شود.
وی با عنوان این که اعتماد مصرف کننده مسئله مهم برشمرد و کیفیت و قیمت مناسب را افزایش مصرف دانست و گفت: پنج میلیون مرکبات در کشور تولید می شود که ۴.۸ میلیون تن آب در داخل مصرف و ۲۰۰ هزار تن صادر می شود.
شعبانی با اشاره به این که مرکبات هفت هزار و ۵۰۰ تومانی در دیگر استان ها ۳۰ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد این وضعیت را نگران کننده دانست و گفت: طی روزهای اول با افت قیمت محصول نارنگی روبرو بودیم و اکنون وضعیت بازار خوب شده است.
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران قیمت نارنگی را در حال حاضر روی درخت بین شش هزار تا هشت هزار و۵۰۰ تومان ذکر کرد و گفت: باغ های رها شده و ویلایی به محصولات باغی ما ضربه می زند و این مسئله به تولیدات صدمه خواهد زد.
مقاله قبلیتولیدکنندگان قادر به پرداخت بدهی‌های بانکی خود نیستند
مقاله بعدیرکورد افزایش قیمت گندم در آمریکا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید