همه محصولات کشاورزی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند

0
نرخ بیمه مشوق کشاورز در بیمه کردن محصولاتش باشد

خرید بیش از ۱۰ میلیون تن گندم تا صبح امروز

 علیرضا مهاجر، معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه همه محصولات کشاورزی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، گفت: ۱۰ میلیون و ۱۵۹ هزار تن گندم تا امروز صبح خریداری شده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، امروز سه شنبه ۷ شهریور رویداد معرفی طرح‌ها و خدمات نوین بیمه کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. در این نشست علیرضا مهاجر، معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تا امروز صبح ۱۰ میلیون و ۱۵۹ هزار تن گندم خریداری شده است، گفت: بیمه محصولات کشاورزی یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که باید تمام محصولات کشاورزی را در بربگیرد. در این راستا باید نرخ‌ها به گونه‌ای باشد که کشاورزان تشویق به بیمه کردن محصولاتش شود.

خشکسالی مشکل ساز شده بود و کود نیز به موقع تأمین نشد

وی گفت: ۱۰ میلیون و ۱۵۹ هزار تن گندم تا امروز صبح خریداری شد که با تمرکز کشاورزان در این حوزه، به خودکفایی دست پیدا کردیم. سال ۱۴۰۰، ۴.۵ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شد زیرا شرایط سختی در حوزه کشت وجود داشت. خشکسالی مشکل ساز شده بود و کود نیز به موقع تأمین نشد. اما با اتخاذ تدابیری سال ۱۴۰۱ خرید تضمینی گندم به ۷.۵ میلیون تن و امسال نیز به ۱۰ میلیون و ۱۵۹ هزار تن رسید.

با تکنولوژی جدید می‌توان به آماری دقیق دست یافت

مهاجر با استفاده به ابزار نوین در آمارگیری محصولات کشاورزی گفت: آماری که فائو از میزان کشت گندم ایران اعلام کرد عدد ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود. بنابراین با ابزار و تکنولوژی جدید می‌توان به آمار دقیق و درست از محصولات کشت شده در کشور به دست آورد.
وی در پایان گفت: امسال با کمک کشاورزان در گندم به خودکفایی دست یافتیم که دستاورد بزرگی است.
مطلب قبلیضرورت اصلاح ساختار و حل مسائل نیروی انسانی در البرز
مطلب بعدیپرداخت ۱۰۰ درصدی بیمه گیاهان دارویی در اراضی دیمزار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید