موسسه رازی مرجعی مناسب برای بیماری‌های مشترک انسان و دام

0
نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه موسسه رازی مرجعی مناسب برای بیماری‌های مشترک انسان و دام است، گفت: با توجه به شرایط پیچیده و اضطراری بسیاری از کشورهای مدیترانه شرقی، موسسه رازی برای این منطقه بسیار مفید است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر سیدجعفر حسین، نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران که به همراه هیئتی برای بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در این موسسه حضور یافته بود، در حاشیه این بازدید گفت: موسسه رازی نه تنها قادر به تولید واکسن های انسانی است بلکه واکسن های دام و طیور نیز تولید می‌کند و مرجعی مناسب برای رسیدگی به بیماری های مشترک بین انسان و دام است.
وی با اشاره به اینکه تحت تاثیر گستردگی فعالیت‌های این موسسه قرار گرفته است، اظهار کرد: با توجه به امکانات موجود و توان تولید واکسن های پیشرفته تر در آینده در موسسه رازی، این مجموعه نه فقط از موسسات ایرانی بلکه می تواند از موسسات خارج از جمهوری اسلامی ایران نیز پشتیبانی کند.

موسسه رازی می تواند برای منطقه بسیار مفید باشد

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، با بیان این که این موضوع برای منطقه ما بسیار مفید است، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای خارجی در منطقه مدیترانه شرقی، با شرایط اضطراری پیچیده زیادی مواجه هستند و علم و ظرفیت تولید واکسن های مورد نیاز خودشان را ندارند و نمی تواند در این زمینه به فعالیت های تحقیق و توسعه ای بپردازند، بنابراین موسسه رازی می تواند برای منطقه بسیار مفید باشد.
سیدجعفر حسین با بیان اینکه تحت تاثیر گستردگی فعالیت های موسسه رازی قرار گرفته است، تصریح کرد: نکته مهم برای WHO، گسترش همکاری‌ها با موسسه رازی است تا این مجموعه را به وزارت بهداشت نزدیک کنیم و ظرفیت اصلی موسسه در چارچوب تلاش‌های ملی برای نهاد بین‌المللی سازمان جهانی بهداشت، خارج از ایران قابل مشاهده باشد.
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم همکاری بهتری با موسسه رازی داشته باشیم تا بخشی از نیازها را با توجه به موضوعات نشست دوجانبه که به صراحت بیان شد، برآورده کنیم، ادامه داد: همچنین توافق شده جلساتی منظم‌تر بین دو طرف برگزار شود و وزارت بهداشت را بیشتر به تصمیم‌گیری در حوزه فعالیت‌های موسسه رازی نزدیک کنیم.
این هیئت در پایان نشست، از موزه دائمی روابط عمومی و بخش جانوران سمی موسسه رازی بازدید کردند.
مقاله قبلیبرداشت بیش از ۱۷ هزار تن هندوانه در پلدشت
مقاله بعدیبازدید مسئولان سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت از موسسه رازی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید