هدف گذاری تولید ۱۰۰ تن خاویار در ۵ سال آینده

0
معاون سازمان شیلات با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۶ تن خاویار پرورشی تولید شد، از هدف گذاری تولید سالانه ۲۰ هزار تن گوشت خاویار و ۱۰۰ تن خاویار طی پنج سال آینده خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ مهدی شکوری معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران از پیش بینی افزایش صادرات خاویار پرورشی در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
شکوری با اشاره به اینکه افزایش سالانه تولید و به دنبال آن صادرات خاویار پرورشی به عنوان یک محصول لوکس شیلاتی و ارز آور در دستور کارسازمان شیلات ایران قرار دارد، گفت: بر اساس سیاست‌های سازمان شیلات هر ساله شاهد افزایش تعداد مزارع پرورش ماهیان خاویاری به منظور تهیه گوشت و خاویار هستیم.
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، ادامه داد: سال گذشته در مجموع بیش از ۶۰۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۶ تن خاویار به بازارهای هدف صادر شد که این امر نشان از ظرفیت بالای بازارهای جهانی برای صادرات محصولات خاویاری است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه ما توسعه سالانه صادرات خاویار است از پیش‌بینی افزایش صادرات خاویار پرورشی در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
وی گفت: در حال حاضر ۱۷۰ واحد مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سطح کشور فعال هستند که از این تعداد ۱۳۰ واحد دارای مجوز تولید ماهیان خاویاری هستند.
مقاله قبلیدولت اعتقادی به برنامه‌های توسعه دارد؟
مقاله بعدیتلف شدن 2500 فک‌ خزری در روسیه

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید