هفته دولت بر چه کسانی مبارک؟

0
هفته دولت بر چه کسانی مبارک؟
رسم 40 و اندی ساله است که هفته نخست شهریور را به مناسبت بمب‌گذاری در دفتر ریاست جمهوری، هفته دولت می‌نامند.
اخبار سبز کشاورزی؛ هفته‌ای که قاعدتاً می‌بایست دولت و ملت رو در رو و با هم به مرو عملکرد یک ساله دولت و نقد ملت به عملکرد دولت و تسویه حساب و تراز و طراز کار و هزینه = فایده بپردازند تا تحلیل سال گذشته، چراغ راه آینده و سال بعد باشد.

بیشتر بخوانید: کالاهای اساسی در سال دوم دولت چقدر گران شد؟

اما متاسفانه اکنون هفته دولت در کشور به ایام تبلیغ آمار پوچ و هیچ، بزرگ‌نمایی درمورد شعارها و طرح‌های کاغذی و وعده‌های توخالی و خدمات پوشالی تبدیل شده است.

هفته صدها تریلی آمار کاذب

در این هفته صدها تریلی آمار، ارقام، عدد، عکس و فیلم افتتاح، کلنگ‌زنی، سخنرانی و… ارائه می‌شود، به نحوی‌که ملت را یارای نفس کشیدن نیست و اگر صدا و سیما و دیگر رسانه‌های دولتی یا نان‌خور حکومتی دست از دمیدن در ارقام غیرواقعی در بوق‌های رسانه‌ای بردارند، تنها تورم باقی می‌ماند که آوارگونه بر گُرده ملت است و همچنین آمار مهاجرین از روستاها به شهرها، از شهرها به پایتخت و از پایتخت به هر کجای جهان که ممکن باشد.

بیشتر بخوانید: بررسی عملکرد دو ساله دولت

دولت به مردم پاسخ دهد

خوب در این هفته دولت می‌تواند به مردم کشور بگوید پول‌هایشان (مالیاتی که اخذ می‌شود، پول فروش نفت و فرآورده‌های نفت و گاز، پول حاصل از صادرات غیرنفتی و…) دقیقا چقدر بوده و در کجاها و چگونه هزینه شده و به چه مناسبت؟
در این هفته دولت باید به مردم بگوید چرا در ساخت مدارس در سراسر کشور ناموفق بوده و هنوز در برخی مناطق بچه‌های مام وطن در کپرها یا خرابه‌ها درس می‌خوانند و بیشتر از آن، صدها هزار محصل از ادامه تحصیل بازمانده‌اند.
دولت در این هفته باید گزارش دهد پول‌های ملت ایران چرا و با مجوز کدام یک از آحاد ملت صرف نهادهایی شده که خروجی برای ملت ندارند و نه به فرهنگ می‌افزایند و نه دین‌باوری را بارور می‌کنند، فقط توسط رانت‌خواران حکومتی پارو می‌شوند.
در این هفته دولت اعلام ‌کند چگونه، بدون مجوز از تک تک مردمی که سهمی در بیت‌المال دارند، اموال آنها را به خارج ایران و به سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، یمن و…. می‌دهد، در حالی‌که اگر احدی از ملت ایران راضی نباشند حرام شرعی انجام گرفته است.

بیشتر بخوانید: تصمیم‌گیری آشفته دولت درباره بنزین

هفته آذین‌بندی دولتی 

به نظر می‌رسد هفته دولت نباید فقط هفته آذین‌بندی دولتی باشد که در زمان تحویل از دولت قبل بارها تاکید می‌کرد قرار بر این است که هیچ نقد و مطالبه‌ای از دولت قبل نکنیم و حالا که تورم به چند صد درصد رسیده، پول ملی را 100درصد تضعیف و خلق پول را چند ده برابر کرده، حالا که در همه خدمات قصور دیده می‌شود، دست‌کم به عذرخواهی از مردم بپردازند، نه آمارسازی و خلق عدد و رقم و افتتاح و اشتغال‌زایی کاذب و… .
مطلب قبلیپودر میوه‌ها برای چهار فصل
مطلب بعدیبایدها و نبایدها در اجرای طرح‌های توسعه محلی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید