همه نکات برای خرید باکس حمل سگ

0
همه نکات برای خرید باکس حمل سگ
هنگام خرید باکس سگ با انواع متفاوت از اشکال گوناگون تا متریال های مختلف در ساخت مواجه خواهیم شد. به هر حال هر مدل تا جنسی از باکس حمل سگ با در نظر داشتن اهدافی طراحی شده اند و با خرید آنها می ‌توان نیاز هایی را مرتفع نمود.
اخبار سبز کشاورزی؛ در این بین اهمیت دارد که بدانیم هر نوع از باکس سگ مناسب چه اهدافی است؟ کدام نیاز های حیوان خانگی را تامین خواهد کرد؟ و چه مزایا و معایبی را متوجه مالک خواهد نمود؟ در یک دسته بندی کلی می توان انواع باکس سگ را در چهار حالت داشته باشید.
  • باکس حمل سگ پلاستیکی
  • باکس حمل سگ قفس فلزی
  • باکس حمل سگ ساکی و یا کوله ای
  • باکس حمل سگ چوبی. حال بیایید با هر کدام از این باکس ها همراه با ویژگی هایی که دارند را بررسی کنیم.

همه نکات برای خرید باکس حمل سگ

باکس حمل سگ از نوع قفس فلزی

مدل ها در طراحی انواع باکس سگ از نوع قفس فلزی بسیار متنوع می ‌باشد. از گونه ‌ها با دیوار های یکدست و عاری از سوراخ تا مدل ‌های قفس مانند و شاید ترکیبی از هر دو را در ساخت این گونه از باکس سگ استفاده می کنند. مزیت برتر باکس سگ از نوع فلزی متوجه استحکام بالای آن می باشد. به هر صورت فلز ها به مراتب از پلاستیک و دیگر متریال های رایج مانند چوب مقاوم تر هستند.
 از این رو می ‌توان جنس مقاوم همراه با طول عمر بالا را از ویژگی های بارز در باکس حمل سگ از نوع فلزی دانست. البته این ویژگی را باید همراه با هزینه بیشتر داشته باشید. چرا که قیمت باکس سگ فلزی به مراتب بالاتر از مدل های پلاستیکی می باشد.
غالباً برای سگ های بزرگ و قدرتمند که می ‌خواهند نیروی خود را به هر ترتیبی نشان داده باشند، مدل فلزی در باکس سگ بسیار مناسب خواهد شد. البته هر باکس سگ فلزی نمی ‌تواند برای نگهداری از سگ های قدرتمند مناسب باشد.
 یکی از مشکلات در استفاده از باکس سگ فلزی زمانی است که می‌ خواهید سگ های مضطرب را با آنها جا به جا کنید. این سگ ها به شدت نسبت به تماشای محیط اطراف که در حال تغییر است، حساس هستند. خصوصاً در توله سگ ها که این شرایط می ‌تواند آنها را به شدت مضطرب سازد.
البته اینکه در حین جا به جایی، حیوان مانده در باکس سگ کاملاً در معرض رویت دیگران قرار گیرد نیز خالی از درد سر نخواهد شد. مثلا ممکن است در فضا های عمومی و یا مکان هایی که بنا به دلایلی مجبور هستید از کنار باکس سگ دور شوید، احتمال آنکه حیوان مورد آزار و اذیت افراد بیگانه قرار گیرد، زیاد است. تمام این شرایط می‌ تواند سگ را به شدت عصبی کند و یا آنکه وی را در ترس مبهمی گرفتار سازد.

همه نکات برای خرید باکس حمل سگ

مراقبت بهتر از نژاد محبوب پامرانیان:نکات مراقبتی سگ پامرانیان – اصلاح و کوتاهی مو ، شستشو ، حمام و …
غالبا باکس حمل سگ فلزی با دیواره های یکدست و عاری از شکل قفسی مناسب برای حمل و نقل هستند و گونه های قفسی شکل از باکس سگ بزرگ فلزی را با هدف خلق خانه ای برای حیوان انتخاب میکنند.

باکس سگ پلاستیکی

در ساخت باکس حمل سگ پلاستیکی همان طور که از نام آن پیداست، پلاستیک حرف اول را می ‌زند. تمام چارچوب این باکس ها از جنس پلاستیک ساخته می شوند و در مواردی ممکن است همراه با متعلقاتی مانند درب و یا پنجره های فلزی شوند. باکس حمل سگ پلاستیکی غالباً سبک وزن است.
از این رو برای حمل و نقل حیوان بسیار مناسب خواهد بود. البته عموما طراحی باکس سگ بزرگ را از مدل های پلاستیکی انتخاب نمیکنند. اما در مواردی می ‌توان از آنها با هدف ایجاد خانه ‌ای برای سگ و حتی گربه استفاده کرد.
 باکس سگ پلاستیکی را همراه با جداره هایی یکدست و عاری از سوراخ می سازند. این فضای کاملاً بسته برای سگ ها که نسبت به تماشای محیط اطراف در حین جا به جایی حساسیت دارند و گاها این فضا برای آنها ایجاد اضطراب می کند، مناسب خواهد بود.
عموما باکس مخصوص پرواز سگ برای سفر های هوایی تا زمینی از گونه های پلاستیکی می باشد. چرا که حیوان در این مدل از باکس ها همراه با ضریب ایمنی بالاتری تحت حمل و نقل قرار خواهد گرفت.
خصوصا در زمانیکه بنا به هر دلیلی قرار است باکس حیوان از صاحب خودش دور باشد و در مکانی دیگر مورد حمل و نقل قرار گیرد. در چنین فضا هایی لازم است تا هر چه کمتر حیوان در معرض تماشای افراد بیگانه قرار گیرد. خرید باکس مخصوص پرواز سگ با بیشترین فضای محصور برای حمل و نقل حیوان خانگی در مسافرت های طولانی مناسب می باشد.
در مقابل قیمت باکس سگ پلاستیکی از رنج بالایی برخوردار نمی باشد و به نوعی می توان باکس سگ ارزان را با خرید مدل های پلاستیکی آن تهیه نمود.

باکس سگ چوبی

برای نگهداری از سگ ها و گربه ها در فضا های خانگی لازم است تا محلی برای زندگی آنها در نظر بگیرید. این مکان لاجرم در فضای داخل خانه خواهد بود. حالا اگر بخواهید محل نگهداری از حیوان خانگی را به عنوان یکی از المان های دکوراسیون منزل ببینید، باید به فکر تهیه مدل های زیبا و دکوری و در عین حال کاربردی از باکس سگ باشید. نوع چوبی از مدل های باکس سگ بزرگ و دکوری است که می ‌تواند به شکل یکی از عناصر زیباسازی در منازل مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از باکس سگ بسیار زیبا، شکیل، جادار و خوش ساخت می باشد؛ اما به هیچ حالت قابلیت حمل و نقل نخواهند داشت و در عین حال قیمت باکس سگ چوبی به مراتب بالاتر از دیگر مدل ها می باشد.

 باکس سگ ساکی یا کوله‌ای

برای حمل و نقل سگ های کوچک می توان از تجهیزات کوچک و راحتری مانند ساک و کوله نیز استفاده کرد. حمل یک ساک و یا کوله خیلی راحتر از یک باکس سگ فلزی و پلاستیکی می باشد. مزیت اصلی در استفاده از باکس سگ ساکی انعطاف بالا در کنار سبکی همراه با وزن به مراتب پایین آن می باشد. نوع کوله ای را می توان در جمع باکس سگ ارزان قرار داد.
اما باید در استفاده از باکس سک ساکی برخی از نکات را جدی بگیرید. مثلا این نوع از باکس سگ هرگز نمی تواند به عنوان خانه برای سگ در نظر گرفته شود. از طرفی یک سگ و یا گربه بازیگوش و پر جنب و جوش، هر چقدر هم کوچک باشد را نمی توان در این مدل از باکس سگ به راحتی جا به جا کرد.
خرید باکس سگ پارچه ای یک امر سلیقه ای است. ممکن است در مواقعی بسیار کارآمد باشند؛ اما هرگز جای یک باکس سگ محکم مانند انواع فلزی و یا پلاستیکی را نخواهند گرفت. از این رو در صورت خرید باکس سگ پارچه ای بی نیاز از یک باکس سگ پلاستیکی و یا فلزی نخواهید شد.
  • برچسب‌ها
  • سگ
مطلب قبلیفعالیت 52 درصد نیروی کار کشور در بخش کشاورزی
مطلب بعدیشرق کشور تشنه انتقال آب از دریای عمان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید