چین به دنبال واردات کیوی از مازندران

0
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طبق پیگیری‌های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همچنین مسئولان ارشد استان، کشور چین بعد از پرتقال خواستار واردات کیوی از مازندران است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایرنا، حسن عنایتی روز شنبه در نشست توسعه صادرات استان در ساری افزود : مذاکراتی برای صادرات محصولات کشاورزی از مازندران به کشورهای مختلف جهان در حال انجام است و کشور چین اشتیاق خود را برای واردات پرتقال و کیوی از این استان نشان داده است.
وی با بیان این که ظرفیت تولید سالانه کیوی در استان حدود ۲۰۰ هزار تن است ، گفت : در صورت تدوام تولید کیوی با کیفیت ، روند جهش صادرات این محصول کشاورزی دنبال خواهد شد.

محصولات کشاورزی مازندران در صف صادرات به کشورهای مختلف جهان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: در سال زراعی گذشته با اتخاذ رویکردهای علمی درصدد تولید کیوی یک اندازه در استان بودیم و با بازدیدهایی که تجار کشورهای مختلف از باغات این استان داشتند، اکنون محصولات کشاورزی مازندران در صف صادرات به کشورهای مختلف جهان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: رعایت دستورالعمل‌های به روز جهان برای صادرات محصولات کشاورزی از مازندران باید با جدیت از سوی تجار در دستور کار قرار گیرد و در این راستا فعالان اقتصادی دارای اهلیت و دارای مجوز از اتاق بازرگانی امکان فروش کیوی و پرتقال استان در خارج از کشور را خواهند داشت.

ظرفیت صادرات یک میلیارد دلاری محصولات کشاورزی

عنایتی با بیان این که ظرفیت صادرات یک میلیارد دلاری محصولات کشاورزی و دیگر کالاها از مازندران به کشور چین فراهم شده است، گفت: صادرکنندگان مازندران با رعایت چارچوب‌های به روز صادراتی نقش غیرقابل انکاری برای اجرای دقیق این برنامه خواهند داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد : اکنون اراضی باغی دارای محصولات با کیفیت‌تر در مازندران برای صادرات پرتقال به کشور چین شناسایی شده که به طور حتم با توجه به ضوابط بهداشتی و خواسته‌های طرف چینی برای صادرات این میوه اقدام خواهیم کرد.
مازندران حدود ۴۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که در آنها سالانه بیش از هفت میلیون تن محصول تولید می شود. این استان در تولید ۱۵ نوع از محصولات کشاورزی و باغی هم رتبه اول تا سوم کشور را دارد، ظرفیت این شرایط در حالی است که تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و باغی در مازندران همچنان از چالش‌های مهم این استان محسوب می‌شود.
مقاله قبلیصادرات ۸۰ درصد محصولات کشاورزی به کشور‌های همسایه
مقاله بعدیرشد ۵۸ درصدی میزان سرمایه گذاری در مناطق آزاد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید