گندم قهرمان شد

0
گندم قهرمان شد
تحریم، تورم، گرانی نهاده‌ها و عدم‌تامین به موقع آن و… در کشاورزی کشور همواره مشکل‌ساز بوده است؛ با وجود این سه سال متوالی است که گندم به‌طور مستمر افزایش تولید داشته است.
اخبار سبز کشاورزی؛ معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی طی سه سال گذشته نه مدیر و نیرویی از خارج بدنه به مجموعه تزریق کرده و نه بودجه مضاعفی دریافت نموده است، همان اراضی و همان آب چهار سال پیش را در اختیار داشته، البته با بذر و کود و سم کمتر.

بیشتر بخوانید: تولید و خرید گندم رکورد شکست

مهندس مهاجر با تکیه کلام «لطف خدا و کار زارعین است»، مدیریتی صحیح زراعت را به همراه معاونین، کارشناسان و مدیران میانی در اراضی زراعی و زیرکشت انجام می‌دهد.
حالا اگرچه هنوز برداشت گندم به‌طور کامل پایان نیافته، اما مدال طلای گندم کشور زینت‌بخش سینه گندم‌کاران خوزستان شده است.
تولید حدود 2 میلیون تن گندم (نزدیک به 25درصد تولید کل کشور) در استان خوزستان صورت گرفته که از این ارقام یک میلیون و 718 هزار تن به صورت تضمینی خریداری شده است.
به نظر می‌رسد در صورتی‌که دولت قیمت پیشنهاد شده توسط شورای عالی قیمت‌گذاری را می‌پذیرفت رقم خرید گندم تضمینی از این هم فراتر می‌رفت.
مهندس علیرضا مهاجر، معاون امور زراعت وزارتخانه که در هفته دوم مرداد به استان خوزستان سفر کرده بود به همراه دکتر پریچهر، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان که مدیری خوشنام در منطقه است، ضمن بازدید از عملیات کشاورزی به‌ویژه برداشت گندم، برنامه‌های سال زراعی آینده را مورد بررسی قرار دادند.
مطلب قبلیبرگزاری هشتمین نمایشگاه جامع کشاورزی قم
مطلب بعدیبرج میلاد میزبان دومین نمایشگاه زندگی سالم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید