رشد 2 دلاری شاخص جهانی قیمت گندم

0
شاخص قیمت جهانی گندم بر خلاف کاهش نرخ مبادی صادراتی روسیه، اتحادیه اروپا و فرانسه در هفته منتهی به ۷ فوریه ۲ واحد افزایش یافت.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران از نشست پایش بازار کالاهای اساسی، شاخص قیمت جهانی گندم در هفته منتهی به 7 فوریه از ۲۸۸ دلار (هفته گذشته) به ۲۹۰ دلار در هر تن رسید.
این افزایش شاخص در حالی اتفاق افتاد که قیمت گندم روسیه از ۳۳۲ به ۳۲۳ دلار در هر تن در هفته منتهی به ۷ فوریه رسید.
قیمت گندم مبدا آلمان نیز از ۳۲۷ به ۳۲۵ دلار و اتحادیه اروپا نیز به مانند روسیه به افت ۹ دلاری رسید و ۳۲۷ دلار در هر تن قیمت را تجربه کرد. قیمت گندم فرانسه نیز از 318 هفته گذشته دست‌ِکم کاهش ۶ دلاری داشت.
با وجود کاهش قیمت این محصول در مبادی روسیه آلمان، اتحادیه اروپا و فرانسه اما در هفته یاد شده قیمت گندم کانادا، استرالیا و آمریکا افزایشی شده تا شاخص جهانی را ۲ واحد بهبود دهد.
بر اساس اخبار منتشر شده، صادرات گندم روسیه در ۲۷ ژانویه 2022 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کانال ۲۶ میلیون تن کاهشی بود؛ اما پیش‌بینی شده است روسیه که یکی از بزرگترین کشورهای تولید و صادرکننده این محصول در جهان است صادراتش تا پایان سال جاری به ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.
اما در هفته منتهی به 7 فوریه شاخص قیمت جهانی ذرت و جو نیز افزایش یافت. ذرت به ۳۰۴ دلار در هر تن و جو نیز از ۲۹۴ با رشد ۶ دلاری به ۳۰۰ دلار در هر تن رسید.
مقاله قبلیاضافه کردن میکروارگانیسم به جای کود
مقاله بعدیقیمت تراکتور کشاورزان را زیر گرفت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید