اندکی تفکر سبد ثبت یا مصرف و سفره مردم

2
مزرعه سبز: مدیری که بدون یک روز کار کارشناسی در دفتر آفت­ کش ­ها مدیریت آنجا را به عهده می­ گیرد، باید هم فرق بین سبد ثبت و سبد مصرف را نداند و در همه مصاحبه ها از 2 یا 4 درصد آفت­ کش پرخطر حرف بزند. باید ماه­ ها نامه ارسالی از روسیه در کشوهای میزشان خاک بخورد و زمانی که همه چیز به ضرر منافع کشور  و گلخانه دار و صادرات چی تمام شد آن وقت تازه به دنبال جواب ارسالی شان بگردند و وامصیبتا بگویند که چرا انقلاب فلفلی رخ داد.
فلفل ریز گاه چه خوب بی کفایتی و بی تدبیری مدیران سکاندارمان را شفاف می­کند و اما بدتر  اینکه بعد از  آن نیز همتی برای اصلاح امور نباشد و فقط همه درگیر حواشی باشند.
سوال این جاست که اولا بر اساس کدام طبقه بندی میزان خطر را بررسی کرده اند، ثانیا سهم همین به حساب کم خطرها در سبد مصرف و به عبارتی سفره مردم چقدر است؟
 چقدر سازمان حفظ نباتات که خود را متولی آفت­کش­های کشور می­داند که البته ظاهرا چنین نیزهست، در مورد جایگزینی مصرف و نه فقط جایگزینی ثبت قدم برداشته است.
وقتی صدها قلم آفت کش کم خطر در سبد ثبت کشور هست ولی اصلا مورد استفاده نیست ما را چه سود …
 و اما آنچه می تواند برخی نگرانی های مردم را  کمتر کند، حداقل شفاف سازی امور است.  مگر می توان به آمار وارداتی که هیچگاه به طور شفاف اعلام نشده است اعتماد کرد.
 یک کلام اینکه شما آمار واردات را به طور شفاف و به دور از سیاسی کاری در سایت سازمان قرار دهید، مردم خودشان می دانند از طریق چه دستگاهها یا طبقه بندیهای به کم خطر یا پرخطر بودن آن پی ببرند چرا که می دانیم حتی دانش طبقه بندی سموم را هم ندارید و فقط بر صندلی مدیریتی آن تکیه زده اید.
مطلب قبلیانقلاب فلفلی
مطلب بعدیبایدها و نبایدهای حذف دلار جهانگیری

2 دیدگاه‌ها

  1. چند دهه است که همین بوده و خواهد بود. طرف فقط فامیل دولتی داشته باشه میره برای پست مدیریت. سواد و کارشناسی نمیخواد. ارث پدری شان است که باید بدون نظارت و بازرسی فقط حقوق های چند ده برابر مردم بگیرن و با تصمیم های بیخودی، مردم و تولیدکننده را گرفتار کنن.

    • با درود متاسفانه این اتفاق تازگی ندارد و تا زمانی شایسته سالاری در همه بخش ها حاکم نگردد یا اینکه چشم مدیران ارشد تصمیمی ساز تصمیم گیر به منافع ملی باز نگردد همین شیوه حاکم خواهد بود
      خواهشمند است در این زمینه با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تحلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خود و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید