آیا معاملات خرما و زعفران در سامانه ستاد ایران ثبت شده است؟!

2
مزرعه سبز: سامانه شفاف سازی معاملات دولتی که در راستای سیاست های دولت انقلاب محور برای عموم مردم قابل رویت است کاری بسیار صحیح و مردمی است اما به نظر می رسد اینبار هم انگار صیانت لازم برای ثبت معامله وبرگزاری مزایده ها و ‌اسناد مدارک ۲۱هزار تن خرما صورت نگرفته و شاید جایی پیش بینی نگردید ه که مدیران بتوانند بیت المال را به صورت امانی به یک شرکت واگذار کنند موضوع واگذاری زعفران امانی به دستور مدیر عامل محترم ویا قانونا صفحه ایی با مهر فوری ‌تحویل ۱۵۰۰کیلوگرم به ارزش حداق ۴۰میلیارد تومان شاید برای ثبت معامله، به دستور مشاور محترم که از قضا جز کارمندان دولت هم نیست نداشته است.

نظر حقوقدان در تایید شفاف سازی صدا و سیما

بر اساس گزارش صدا ‌سیمای جمهوری اسلامی وتایید عدم ثبت معاملات میوه تنظیم بازار در این سامانه Setadiran.ir، خبرنگاران سازمان و دیگر خبرنگاران پس از بررسی وپیگیری در سامانه دولت به این مهم دست یافته اند که معاملات مذکور نیز ثبت نگردیده
بر اساس نظر حقوقدان محترم که در برنامه صدا وسیمای جمهوری اسلامی برای این نوع تخلفات قانون، پیش بینی لازم را انجام داده افکار عمومی در انتظار تصمیم کلیه مسولین محترم ومسول در این موضوع مهم در یک سازمان مردم نهاد است.

«م.س. س. آ» بدون ثبت در سامانه دولت، دارای پروانه فعالیت واستاندارد است؟

بر اساس اطلاع واصله کمسیون معاملات کاملا تحت اختیار مدیر عامل محترم سازمان تعاون روستایی، بعد از اینکه بدون توجه به قوانین بالا دستی همچون عدم ثبت در سامانه ستاد دولت، نداشتن پروانه فعالیت ملی ‌حتی استانی و نادیده گرفتن این مواد مصرح قانونی سوال این است که چگونه یک کمسیون که قطعا میبایست تخصص لازم را داشته باشد مناقصه با حضور یک شرکت بدون مجوز فعالیت را به رسمیت شناخته وامروز مدیران محترم در جلسات وکلیپ های تهیه شده به آن استناد می‌کنند.

آنالیز خرید از چه کسانی اخذ شده و ‌چگونه؟

آقای قادری فر کیا کلایی در جلسات مختلف مصاحبه هی رپرتاژی با برخی رسانه های خصوصی سندی رامطرح می‌کند و اعلام می دارد که ما از مدیران استان های تولید کننده سازمان تعاون روستایی قیمت و آنالیز خرید گرفتیم جالب آنکه همین عزیزان قرار هست بخشی از مباشرت خرید هم انجام دهند ایشان یک بخش را خواسته حذف می‌کند و آن این است که این قیمت ها (اگر تهیه یا تعیین می شده) در سنوات قبل در کمیته راهبردی با حضور سازمان حمایت از مصرف کنندگان مورد بررسی قرار می گرفت و نهایتا یک قیمت نهایی تعیین می گردیده اما با مصاحبه آقای تابش به عنوان رئیس سازمان حمایت و مشخص شدن اینکه حضور نماینده آن سازمان در جلسات لازم است نماینده بازرسی وصنعت معدن و وزارت کشور هم اعلام نظر کنند تا این مصوبه که در کلیپ ها بسیار گفته میشود سر گذشت وثبت در سامانه را در پی نداشته باشد که ظاهرا چنین است واحتمالا صورت جلسه ها صرفا به امضا سازمان تعاون روستایی و ‌جهاد کشاورزی در خصوص تعیین قیمت رسیده است.

به دور از تایید سازمان بازرسی، صنعت معدن

اینجاست که با توجه دو وظیفه قانونی سازمان حمایت بازرسی ، صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت کشور اینک باید منتظر تایید امضای این نهادها باشیم.
مقاله قبلیروی دلالان را سفید کرده‌اید
مقاله بعدی۱۰ قلم از محصول لبنی مشمول قیمت‌گذاری دولت

2 نظرات

 1. سلام
  آیا دروغگویی هزینه دارد!
  بازرسی میوه دو بار در سامانه ستاد ایران بارگزاری شده و به مدت 12 روز در برد عمومی ستادیران بوده است و درهر بار 6 الی 8 شرکت بازدید و اسناد مناقصه را دانلود نموده اند واقعا وجدان ندارید چرا دروغ می گویید

  • جناب آقای علی یا سرکار خانم mis
   درست می فرمایید دروغ گویی شاید هزینه نداشته باشد اما مطمئا تبعات و رسوایی درپی خواهد داشت.
   برخی دروغ ها استخوان که دارد!
   مطمئنا دروغ گویی برای ما چنانچه دروغ منتشر کرده باشیم و برای شما چنانچه به دروغ کامنت گذاشته باشید رسوایی در بر خواهد داشت. مهم این است که طی 12 روزی که در برد عمومی معاملات خرما و زعفراو و پرتقال و سیب درختی را مشاهده کرده اید حداقل تصویر یک مورد را برای ما ارسال کنید. ضمن اینکه منتظر اسناد مناقصه دانلود شده هستیم. امیدواریم وجدان و شرف شما موجب ارسال چنین مدارکی (اگر وجود دارد) برای این خبرگزاری شود و با انتشار آن در صورت موجود بودن: سیه روی شود هر که در او غش باشد.
   خواهشمند است در این زمینه با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تحلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خودتان یا اینکه با نام مستعار و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید